Prawidłowy format i nie chce załadować

Witam.Mam problem z Windows Movie Maker.Mam kilka plików(filmiki po 5-6 minut) z które chce złączyć są to pliki .avi. Chce zaimportować je aby dodac przejścia złączyć je razem w kupę.Ale wyskakuje mi bład ze nie mozna go wrzucic.Tylko tyle pisze.Zmieniam rozszerzenia a to dalej nic …aha i jeszcze jedno.W tych plikach zostało zmieniane rozszerzenie z .MOV na .avi czy to może być przyczyną błędu?Co mogę w tej sytuacji zrobić??

Najlepiej operować na plikach WMV, bo to microsoftowy format i z nim współpracuje najlepiej WMM.

Problem tkwi prawdopodobnie w tym, że WMM nie obsługuje plików *.mov. Sama zmiana rozszerzenia nic nie da. Pliki trzeba najpierw przekonwertować na format, który jest obsługiwany przez dany program.

to jaki program obsłuży mi ten format lub jakim programem to konwertować ???co będzie lepsze??

Do obróbki wideo możesz wykorzystać też darmowy Pinnacle VideoSpin. Ale operuj na właściwych formatach, nie zmieniaj ręcznie rozszerzeń.

Wydaje mi się, że najlepiej pracować na darmowym oprogramowaniu. A skoro zdecydowałeś się już na pracę z WMM to spróbuj przekonwertować pliki *.mov na *.wmv lub *.avi (te dwa formaty on na pewno obsługuje - inne nie wiem). Możesz to zrobić dowolnym programem, który obsługuje na wejściu pliki *.mov i kowertuje je do jednego z formatów obsługiwanych przez WMM.

Przykładowo możesz użyć do tego:

:arrow: MediaCoder

:arrow: GVC

:arrow: Pazera Free MOV to AVI Converter

Więcej programów do wyboru:

:arrow: klik

:arrow: klik

:arrow: klik

P.S. Do tworzenia filmu możesz też użyć proponowanego Pinnacle VideoSpin, może akurat Ci się spodoba praca w tym programie :stuck_out_tongue:

Z tego co zauważyłem program nie przyjmuje plików *.mov więc najprawdopodobniej również musisz poddać je najpierw konwersji.

no to zadam głupie pytanie…Do mediaCoder czy wystarczy ze dodam te pliki i nacisne jeden przycisk start??