Prawidłowy format i nie chce załadować

(Molczalinho13) #1

Witam.Mam problem z Windows Movie Maker.Mam kilka plików(filmiki po 5-6 minut) z które chce złączyć są to pliki .avi. Chce zaimportować je aby dodac przejścia złączyć je razem w kupę.Ale wyskakuje mi bład ze nie mozna go wrzucic.Tylko tyle pisze.Zmieniam rozszerzenia a to dalej nic ...aha i jeszcze jedno.W tych plikach zostało zmieniane rozszerzenie z .MOV na .avi czy to może być przyczyną błędu?Co mogę w tej sytuacji zrobić??

(VPN) #2

Najlepiej operować na plikach WMV, bo to microsoftowy format i z nim współpracuje najlepiej WMM.

(grand) #3

Problem tkwi prawdopodobnie w tym, że WMM nie obsługuje plików *.mov. Sama zmiana rozszerzenia nic nie da. Pliki trzeba najpierw przekonwertować na format, który jest obsługiwany przez dany program.

(Molczalinho13) #4

to jaki program obsłuży mi ten format lub jakim programem to konwertować ???co będzie lepsze??

(VPN) #5

Do obróbki wideo możesz wykorzystać też darmowy Pinnacle VideoSpin. Ale operuj na właściwych formatach, nie zmieniaj ręcznie rozszerzeń.

(grand) #6

Wydaje mi się, że najlepiej pracować na darmowym oprogramowaniu. A skoro zdecydowałeś się już na pracę z WMM to spróbuj przekonwertować pliki *.mov na *.wmv lub *.avi (te dwa formaty on na pewno obsługuje - inne nie wiem). Możesz to zrobić dowolnym programem, który obsługuje na wejściu pliki *.mov i kowertuje je do jednego z formatów obsługiwanych przez WMM.

Przykładowo możesz użyć do tego:

:arrow: MediaCoder

:arrow: GVC

:arrow: Pazera Free MOV to AVI Converter

Więcej programów do wyboru:

:arrow: klik

P.S. Do tworzenia filmu możesz też użyć proponowanego Pinnacle VideoSpin, może akurat Ci się spodoba praca w tym programie :stuck_out_tongue:

Z tego co zauważyłem program nie przyjmuje plików *.mov więc najprawdopodobniej również musisz poddać je najpierw konwersji.

(Molczalinho13) #7

no to zadam głupie pytanie...Do mediaCoder czy wystarczy ze dodam te pliki i nacisne jeden przycisk start??