Prawidłowy montaż wiatraków w obudowie . Pomóżcie

Postanowiłem Ochłodzić nieco mój Komputer .

Moja sytuacja przedstawia sie tak :

Mam jeden wiatrak >> 80x80 <<

I Jeden >> 120x120 <<

Obudowa to I-Box taka czarna , z tych mniejszych obudów :stuck_out_tongue: NIe pamiętam nazewki . Zasilacz mam w innym położeniu . Na dole z przodu obudowy.

I właśnie nie wiem jak zamontować prawidłowo wiatraki.

Narazie mam zamontowany ten 120x120 z boku obudowy i nadmuchuje zimne powietrze do środka . :slight_smile:

Jak to powinno wyglądać ?? ten 80x80 powinienem tez zamontowac , zeby dmuchał chłodem czy wysysał gorące powietrze ?? :x

jak masz z tyłu możliwość przykręcenia wiatraka to przykręć tak żeby wyciągał ciepłe powietrze

podłącz wiatraki

odpal kompa

sprawdź w którą strone wieje zimno

wyłącz kompa

przykręć tak, aby zimno wpadało do kompa

zamknij obudowe

:wink:

też tak myślałem… i tak spróbuje … Bo najgorszym piecem to jest moja karta grafiki … Silent Pipe…

Tylko boje sie ,że procek nie będzie miał chłodu (no bo jak zaczne wyciągać powietrze ??) , nie wiem sam

a teraz wylatuje gdzieś ciepło z obudowy? (tzn. czy masz choć jeden wiatrak, który wydmuchuje powietrze)

Nie mam . I Chyba tak zrobie ,że ten 80x80 zamontuje jako wydmuchiwacz ciepła … Tylko Gdzie najlepiej to nie wiem , czy przy procku (z tyłu obudowy) , Czy z przodu … ??

Z przodu ma wdmuchiwać, z tyłu wyciągać.

tak tylko , że nie mam z przodu , ani z tyłu , miejsca na wiatrak 120x120 . Mam tylko z boku obudowy dwa miejsca na niego . I Jeden już mam zamontowany.

Złączono Posta : 25.11.2007 (Nie) 12:56

prze zemnie ^^