Prawidłowy przepływ powietrza w obudowie

Mam pytanie co do przepływu powietrza wystawiłem nowy wątek ponieważ stary jest już bodajże na 4 stronie i nikt na niego nie odpisuje :stuck_out_tongue:

do tej pory zrobiłem tak

Dałem te 2 wentylatory 80x80 z przodu , a 120x120 z tyłu pod zasilacz , zostaja te 2 małe (50x50) które są zamieszczone pod tym co jest poniżej zasilacza pytanie brzmi czy maja one wpuszczać powietrze czy wyciągać wiem że przy ich rozmiarach nie dają one zbytnio efektu !!

A mam pytanie z innej beczkko.

Po co tyle wentylatorów wystarcza 2 z przodu obudowy pchają zimne powietrze do środka chłodzą ram dyski itp a z tylu 1 2 wyciągające ciepło na zewnątrz i to tyle

cala reszta tylko psuje przepływ powietrza ewentualnie komin na wiatrak cpu Więcej nie polecam bo to się suszarka robi.

Im więcej tym lepiej !!

To ja mam takie drobne pytanie wiatrak z tubą na procesor powinien wtłaczać powietrze? Bo coś mi ostatnio skoczyła temperatura procka i jest mocno irytujący brzęczyk wiatraka na nim. Teraz mam tubę z wentylatorem wtłaczającym powietrze wprost na niego i pomogło ale procek wraz ma wysokie temp w tej chwili w idle 60 stopni. A nie mam miejsca z przodu na wentylator dodatkowo mam 1 z tyłu wyciągający powietrze. Grafika chłodzona swoim wentylatorem u góry pracuje wentylator od zasilacza a mimo to nie mogę zbić temperatur. Komputer dość nowy.