Prawidłowy wygląd adresu e mail

Witajcie,

W zasadzie to może zacznę od tego ze w ogóle nie wiedziałem, gdzie rozpocząć ten wątek, więc dałem go do działu na luzie.

Moje pytanie brzmi czy prawidłowo jest np tak jan.nowak@gmail.com

czy Jan.Nowak@gmail.com jest to oczywiście tylko

przykład chodzi mi o no następująco czy powinno być z małej czy z dużej litery pisane.

Oczywistą sprawą jest to że imię i nazwisko piszemy wielka literą, ale nie wiem jak to jest przy e mailu.

W przypadku adresów www to nie robi różnicy, bo wielkie litery i tak automatycznie zmienione będą do małych ale w przypadku maila raczej powinno być z małej litery, ponieważ to jest adres poczty, poza tym wątpię aby można było założyć konto z wielkimi literami w nazwie konta ale mogę się mylić.

Pozdrawiam!

Jeśli chodzi o gmail to jest to nieważne i tak i tak się zalogujesz/dostaniesz maila

Z małych liter. Chociaż możesz też podawać z wielkich. Jeśli ktoś będzie chciał wysłać maila, też dojdzie.

Wiem że dojdzie na Gmaila, ale chciałem was zapytać jak jest prawidłowo, z dużej czy z małej, jaki jest standard, wydaje mi się że z małej skoro eksperci tak podają, ale wolałem spytać was bo bardziej się na tym znacie niż ja :smiley:

Pozdrawiam Kendal.

Z wielkich jest bardziej poprawnie pod względem ortograficznym, z małych pod względem technicznym :slight_smile:

No to postawie na małe nawet redaktorzy DP mają z małej :slight_smile: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=5#kontakt