Prawie wszystkie ikony zniknęły

Witam,

wczoraj zniknęły w zasadzie wszystkie ikony, w związku z tym nie mogę uruchomić zadnego programu, Na miejscu ikon pojawiły się kwadraty z 3 kropkami, po naciśnięcu na ten kwadrat wyświetla się informacja, że nie można znaleść odpowiedniego programu żeby otworzyć plik. Kupiłem płytę z programem antywirusowym , mks_vir2k7, ale po instalacji zniknęła ikonka i nie mogę go uruchomić ( nawet z folderu gdzie został zainstalowany program}. Użyłem skanera on line kasperski_ zlikwidował 3 czy 4 wirusy ale to nić nie zmieniło. Zainstalowałem HijackThis - nic z tego w miejscu ikony kwadrat. Nie powiodła się próba cofnięcia systemu.

Legalny xp he

lordkoka , jak wygląda spawa w trybie awaryjnym?

Bez przesady… Szkoda czasu i roboty z ponowną instalacją systemu i programów. Najpierw można jeszcze trochę powalczyć.

@ lordkoka Pobierz z tej strony plik exefix.reg (pkt. 12 pod tytułem ‘EXE (lnk and regfile) Fix for Windows XP’) i zaimportuj go do rejestru (podwójnym kliknięciem). Daj znać jakie rezultaty.

lordkoka , zobacz czy będziesz mógł zrobić coś w trybie awaryjnym.

tak właśne spróbowałem uruchomić komputer w try awaryjnym i udało się, lecz próba cofnięcia systemu nic nie dała , nadal zamiast ikon są kwadraty

lordkoka , a dziła Ci Antyvirus? Porada goomish’a , podziałała?

Antywirus nie działa, byłem w stanie skanować komputer tylko online, wykrył chyba 4 wirusy i je usunął, ponieważ przy ponownym skanowaniu online nic scaner nie znalazł.

Porada goomish’a nie podziałała ze względu na niemożność dodania plików do rejestru.

OK. To spróbujmy jeszcze kliku innych rozwiązań:

  1. Spróbuj czy dasz radę uruchomić cmd.exe (Start -> Uruchom -> cmd.exe albo Winkey+R) -> cmd.exe

Jeśli otworzy się Wiersz polecenia wpisz w nim

reg import exefix.reg

exefix.reg to ten plik który pobrałeś z kellyskorner. Jeśli trzeba uzupełnij ścieżkę dostępu do tego pliku (reg import C:\cośtam\ijeszcze\exefix.reg). 2. Jeśli “sztuczka” z reg import nie zadziała - Otwórz Notatnik i wklej do niego poniższą ramkę:

[Version]

signature="$CHICAGO$"


[DefaultInstall]

AddReg=MyAddReg


[MyAddReg]

HKCR, "exefile\shell\open\command",,0,"""%1"" %*"

całość zapisz z rozszerzeniem inf (zwróć na to uwagę, domyślnie skonfigurowany Windows i Notatnik może plik zapisać jaki plik.inf.txt)

Następnie kliknij go prawym klawiszem i wybierz opcję ‘Zainstaluj’

Po tej operacji powinieneś odzyskać możliwość uruchamiania programów przez podwójne kliknięcie na jego ikonkę (nie skrót) i np. uruchomienie skanera antywirusowego.

P.S. Inny wariant punktu 1. - Uruchom jednak komputer w trybie awaryjnym (opcja ‘Tryb awaryjny z wierszem polecenia’ i teraz spróbuj tego reg import.

ja tam sie nie męczę z takimi problemami; jeden sposob zeby zniknęły na zawsze to: format c: :mrgreen:

Pkt. 1-nie uruchamia się.

Pkt.2- notatnik nie otwiera się

Pkt. 1_ tryb awaryjny nien rozpoznaje tego polecenia

Złączono Posta : 21.08.2007 (Wto) 19:33

goomish naprowadził mnie na właściwy trop, pogrzebałem w innych postach i znalazłem jeszcze coś takiego jak :unhookexec oraz fixfolder.

Juz wszystko działa jak należy : wielkie dzięki szczególnie goomish