Prawie żadna aplikacja nie chce się otworzyć

Witam

Dzisiaj rano normalnie włączyłem komputer, uruchomiłem GG, które po chwili przestało działać, zawiesiło się tak jakby, nie mogłem wyłączyć nawet za pomocą , Zakończ zadanie , Zresetowałem komputer i od tej chwili dzieją się dziwine rzeczy :frowning: Zaden program: Mozilla, GG, Wmp, Avast, Gry, itp. nie chcą się urochomić, pojawia się napis ( SYSTEM WINDOWS NIE MOŻE UZYSKAĆ DOSTĘPU DO OKREŚLONEGO URZĄDZENIA, ŚCIEŻKI LUB PLIKU. MOZESZ NIE MIEĆ ODPOWIEDNICH UPRAWNIEĆ ABY UZYSKAC DOSTEP DO ELEMENTU ) Odziwo udało mi sie uruchomic IE i własnie dzięki temu pisze, o co może chodzić ? Prosze o pomoc

RAM walnięty? Procesor się grzeje? Zgaduj zgadula. ;-]

O czym gadasz ? Mi się zdaje, że to coś z Windowsem. Może jakiś wirus ?

Wirus też może być, choć moim zdaniem jest mało prawdopodobne, by mógł powodować takie “efekty”. Obstawiam, że jest jakiś problem ze sprzętem.

są wirusy które uszkadzają wykonywalne pliki exe…skan onlinowym antyvirusem, nod32, mks-vir zalecany… lub jeszcze lepiej, zainstalować darmowego avasta i wpisać klucz (do uzyskania za darmo wystarczy się zarejestrować) i puścić skan w trybie tekstowym podczas rozruchu systemu.

impressive nie masz racji, to na 90% nie jest problem sprzętu.

Ok, wykonam skana online… może pomoże :stuck_out_tongue: a jeśli nie to zostaje tylko format dysku, na którym mam Windowsa ?

masz dostęp do każdego pliku/dysku?

możesz przejść do każdego katalogu i np. wywalić plik?

Do katalogu mogę wejść, do folderów także, usuwać mogę… Nawet ten IE działa, a pozostałe programy nie :confused:

to o niczym nie świadczy, gdyż jego silnik skanujący mógł zostać wyłączony czy uszkodzony, tak choćby działa rezydenty virus o nazwie Pinfi… szereg trojanów też ma takie zdolności…błąd z prawami dostępu może również oznaczać, iż jakaś aplikacja wykluczyła z grupy Administratorów użytkownika - proponuję zajrzeć do trybu awaryjnego i na konto Administratora.

F5 podczas startu komputera, ostatnia dobra konfiguracja lub awaryjnym przywracanie systemu do dnia gdzie było wszystko ok.

Proszę was skończcie temat antywirusów!!

Podaj log z Hijackthis

W dniu 15.05.2008 , o godzinie 15:43 został dopisany post przez huber2t

Moze to się jeszcze przyda:

Niedziałające pliki wykonywalne *.exe :arrow: http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=108100

Miałem coś takiego nazywało się to jeefoXX (jakiś numerek) i skan avastem pomógł, aczkolwiek i tak musiałem usunąć wszystkie exe’ki i stawiac wina od nowa

Sformatowałem dysk C, zainstalowałem Xp… Problemu już nie ma, ale jest za to drugi :? Masakra, czuje się jakbym obsługiwał kompa z 64mb Ramu, wszystko totalnie zamula. Przewijanie paska w necie czy w normalnych folderach trwa kilka sekund, nie wiem jak to nazwać nawet, tak samo w przypadku powiększania czy pomniejszania okna… Wszsytko się tak jakby wlecze, dlaczego tak się dzieje ? Przecież komp jest prawie, że czysty, format pozostałych partycji coś da ? Proszę o pomoc, bo ja już nie wytrzymam :frowning:

Sterowniki (płyta główna, karta graficzna) zainstalowane?