Prawie żadna aplikacja nie chce się otworzyć

(Marcin0392) #1

Witam

Dzisiaj rano normalnie włączyłem komputer, uruchomiłem GG, które po chwili przestało działać, zawiesiło się tak jakby, nie mogłem wyłączyć nawet za pomocą ,, Zakończ zadanie ,, Zresetowałem komputer i od tej chwili dzieją się dziwine rzeczy :frowning: Zaden program: Mozilla, GG, Wmp, Avast, Gry, itp. nie chcą się urochomić, pojawia się napis ( SYSTEM WINDOWS NIE MOŻE UZYSKAĆ DOSTĘPU DO OKREŚLONEGO URZĄDZENIA, ŚCIEŻKI LUB PLIKU. MOZESZ NIE MIEĆ ODPOWIEDNICH UPRAWNIEĆ ABY UZYSKAC DOSTEP DO ELEMENTU ) Odziwo udało mi sie uruchomic IE i własnie dzięki temu pisze, o co może chodzić ? Prosze o pomoc

(impassive) #2

RAM walnięty? Procesor się grzeje? Zgaduj zgadula. ;-]

(Marcin0392) #3

O czym gadasz ? Mi się zdaje, że to coś z Windowsem. Może jakiś wirus ?

(impassive) #4

Wirus też może być, choć moim zdaniem jest mało prawdopodobne, by mógł powodować takie "efekty". Obstawiam, że jest jakiś problem ze sprzętem.

(Technik Elektro) #5

są wirusy które uszkadzają wykonywalne pliki exe...skan onlinowym antyvirusem, nod32, mks-vir zalecany... lub jeszcze lepiej, zainstalować darmowego avasta i wpisać klucz (do uzyskania za darmo wystarczy się zarejestrować) i puścić skan w trybie tekstowym podczas rozruchu systemu.

impressive nie masz racji, to na 90% nie jest problem sprzętu.

(Marcin0392) #6

Ok, wykonam skana online... może pomoże :stuck_out_tongue: a jeśli nie to zostaje tylko format dysku, na którym mam Windowsa ?

(Kabuto1378) #7

masz dostęp do każdego pliku/dysku?

możesz przejść do każdego katalogu i np. wywalić plik?

(Marcin0392) #8

Do katalogu mogę wejść, do folderów także, usuwać mogę... Nawet ten IE działa, a pozostałe programy nie :confused:

(Technik Elektro) #9

to o niczym nie świadczy, gdyż jego silnik skanujący mógł zostać wyłączony czy uszkodzony, tak choćby działa rezydenty virus o nazwie Pinfi.... szereg trojanów też ma takie zdolności...błąd z prawami dostępu może również oznaczać, iż jakaś aplikacja wykluczyła z grupy Administratorów użytkownika - proponuję zajrzeć do trybu awaryjnego i na konto Administratora.

(Chillout) #10

F5 podczas startu komputera, ostatnia dobra konfiguracja lub awaryjnym przywracanie systemu do dnia gdzie było wszystko ok.

Proszę was skończcie temat antywirusów!!

(huber2t) #11

Podaj log z Hijackthis

W dniu 15.05.2008 , o godzinie 15:43 został dopisany post przez huber2t

Moze to się jeszcze przyda:

Niedziałające pliki wykonywalne *.exe :arrow: http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=108100

(smoq5) #12

Miałem coś takiego nazywało się to jeefoXX (jakiś numerek) i skan avastem pomógł, aczkolwiek i tak musiałem usunąć wszystkie exe'ki i stawiac wina od nowa

(Marcin0392) #13

Sformatowałem dysk C, zainstalowałem Xp... Problemu już nie ma, ale jest za to drugi :? Masakra, czuje się jakbym obsługiwał kompa z 64mb Ramu, wszystko totalnie zamula. Przewijanie paska w necie czy w normalnych folderach trwa kilka sekund, nie wiem jak to nazwać nawet, tak samo w przypadku powiększania czy pomniejszania okna... Wszsytko się tak jakby wlecze, dlaczego tak się dzieje ? Przecież komp jest prawie, że czysty, format pozostałych partycji coś da ? Proszę o pomoc, bo ja już nie wytrzymam :frowning:

(impassive) #14

Sterowniki (płyta główna, karta graficzna) zainstalowane?