Prawko a komisja lekarska

Witam, za miesiac koncze 19 lat, dostalem wezwanie na komisję wojskowa, jednak bardzo obawiam sie jednej rzeczy.

Od roku mam prawo jazdy kat B bezterminowe. Jednak mam wade wzroku, ktora na pewno zostanie wykryta podczas komisji. Czy prawo jazdy moze zostac mi odebrane, lub tez zostane wyslany na jakis badania ? Czy skonczy sie tylko na przydzieleniu mi odpowiedniej kategorii?

Prosze o pomoc

Wiem z autopsji że jak im powiesz że jesteś zdrowy i nic ci nie jest to nigdzie cię nie wyślą. A jak powiesz że masz wadę wzroku to na bank będziesz szorować do okulisty :stuck_out_tongue:

Jesli jednak dojdzie do tego ze beda mnie badac ? Maja wiedze na temat czy mam prawo jazdy czy nie?

U mnie nie było problemu. Zbadali, stwierdzili, że mam się na własną rękę do okulisty przejść jak będę chciał, bo oni nie są od tego. Nic z tym nie zrobili, na kategorie też oczywiście nie wpłynęło… skoro byłem w stanie stawić się to znaczy, że zdolny xD

Przydzielą ci kategorię i dalej będą mieli gdzieś. Nie mogą ci kazać się leczyć, prawa jazdy też ci nie zabiorą.

@ Damien_S

nie myśl nawet że oni Cię będą tam szczegółowo badać:

pytanie w stylu:

-Jest Pan zdrowy

odp: tak

pieczątka kat i to wszystko ewentualnie jeżeli na badaniu wzroku wyjdzie tobie że masz iść do okulisty to ci powiedzą że zalecają byś poszedł (możesz a nie musisz) i to wszystko ;p

Ja byłem na komisji w zeszłym roku i lekarz pytał się tylko jaką mam moc szkieł w okularach. Na tym się skończyło.