Prawko na ostatnią chwilę

Do kiedy mam czas, żeby zapisać się na prawko? żeby zdawać na starych zasadach.

Czym szybciej tym lepiej.Wszystko zależy jak będzie Ci szło z nauką jazdy,jeśli dobrze to możesz przystąpić do egzaminu pod koniec roku.Na wcześniej nie ma co liczyć,z prostego powodu jest zdecydowanie więcej zdających.

Masz czas do 18 stycznia 2013…od 19 stycznia wchodzą w życie nowe zasady.

MieciuSpodTrzepaka , na forum używamy polskich znaków (ą, ę, ó, ź, ć itp.). Popraw co trzeba, inaczej temat poleci do kosza.

Ale to nie liczy się kiedy się zapiszesz, a kiedy zdasz egzamin. Po prostu od tego dnia wszystkie egzaminy będą już przeprowadzane na nowych zasadach.

Szczerze? Wątpię by Ci się udało :frowning: Wielu ludzi teraz ma takie podejście jak Ty i nie sądzę by były wolne terminy egzaminów, ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. Im szybciej tym lepiej:)

powiem tak zmienia Sie tylko teoria. czyli jak zmiany wchodzą 19 stycznia a zdamy 18 teorię to mamy lajcik przez pół roku. dlaczego? bo teoria nas dotyczy 6miesięcy. a szczerze mówiąc praktyka Sie nic nie zmienia tylko teoria.

Są gorsze zmiany niż ta teoria. Przecież przepisy się nie zmieniają. Zmienia się tylko formuła egzaminu. A tu dochodzi konieczność odnawiania prawa jazdy bodaj co 20 lat (trzeba płacić za kolejny kurs) i dodatkowe ograniczenia prędkości przez pierwsze kilka lat (nie pamiętam już ile) po zrobieniu prawka - potem też kolejny kurs (doszkalający) i egzamin.

Jeśli zapisałbym się na kurs w ciągu najbliższych dni, wyrobił po 40 godzin teorii i praktyki do 1 tygodnia grudnia (kiedy to mam urodziny) i zaraz po urodzinach zapisał się na egzamin (bo wcześniej chyba nie można), to jaka jest szansa, że zdążę przed wejściem nowych zasad? Zakładając, że znów nie odłożą zmiany na następny rok, bo jak tak, to spokojnie zdążę po maturze.

Zapisujesz się na kurs.

Po zakończeniu kursu zapisujesz się na egzamin. Masz do wyboru:

  1. Zapisujesz się na teorię. Zdajesz teorię i zapisujesz się na egzamin praktyczny.

  2. Zapisujesz się na teorię i praktykę jednego dnia, ale jeżeli nie zdasz teorii, to oblewasz od razu praktykę.

Kurs trwa - przykładowo - trzy miesiące, zależy od tego kiedy skończysz wykłady i jak szybko skończysz praktykę.

Czas oczekiwania na egzamin - zależy od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, w niektórych WORDach czas oczekiwania na egzamin to może być kilka dni, a w niektórych WORDach czas oczekiwania na egzamin to kilka tygodni. Gdzie to można sprawdzić? Najpewniej na stronie WORD, w którym chcesz zapisać się na egzamin.

Proponuję przedzwonić po szkołach nauki jazdy, dopytać o szczegóły, o to ile czasu zająłby kurs, ile zajęłyby wykłady, co jaki czas miałbyś naukę jazdy itp. itd. Nie płać z góry żeby potem w razie problemów móc przenieść się do innej szkoły nauki jazdy. Wybierz szkołę w mieście, w którym będziesz zdawać egzamin.

  1. Kurs kat. B składa się z 30 godz. lekcyjnych zajęć teoretycznych i z 30 godzin zegarowych zajęć praktycznych (jazdy).

  2. Czy wyrobisz się do grudnia zależy od Twojej szkoły nauki jazdy. Jeżeli mieszkasz w dużym mieście, w mieście gdzie jest WORD, to zapewne masz spory wybór spośród szkół nauki jazdy. Polecam skontaktować się ze szkołami nauki jazdy, dowiedzieć się konkretnie o czas trwania kursów. Polecam zapisać się do szkoły jazdy, która jest tam gdzie WORD, w którym będziesz zdawać egzamin. W ten sposób od razu rozpoczniesz jazdy po mieście, w którym będziesz egzaminowany.

  3. Sprawdź w WORD ile czeka się na egzamin teoretyczny i praktyczny.

Mam jeszcze 1 pytanie. Przeczytałem, że żeby otrzymać prawo jazdy musze udokumentować, że przebywałem co najmniej 185 dni w Polsce w każdym roku kalendarzowym ze względu na swoje więzi osobiste lub zawodowe.

Teraz tak uczyłem się (3 liceum) tj. 1 stycznia do do końca maja(matury). To jest 5 miesięcy - ze 150 dni. Nie jestem w stanie w żaden sposób udowodnić, że byłem w Polsce po maturze(w żaden!) To jak to zrobię? Pokaże świadectwo + jakiś papierek, że robiłem kurs na prawko od października?

Dodane 06.10.2012 (So) 21:48

odpowie ktoś?