Prawo a osloskop

Ostatnio pytałem się tutaj na forum o to jak korzysta się z osloskopa i temat został usunięty ponieważ się to wiąże z łamaniem prawa. Chciałbym tylko się dowiedzieć bo niezdążyłem się o to zapytać, co dokładnie jest nielegalne i dlaczego. Czy samo korzystanie z adresów z osloskopa, czy korzystanie z nich w określony sposób. I przy okazji czemu niby kazaa lite i edonkey lite są nielegalne, a można je sciągnąć z większości większych portali dotyczących software’u.

moim zdaniem soft umieszczony na osloskopie jest legalny jak ściagasz daną żecz jako kopie bezpieczeństwa, posiadając oczywiście w domu legalną płytke

Bo nie zwracają uwagi na legalność danego softu i się temu nie przyglądają.

Wartościową dyskusję poczytasz tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … cze%F1stwa

:o

same programy są legalne - nielegalne jest pobieranie z nich kopi komercyjnych aplikacji

Czyli kiedy korzystanie z adresów na osloskopie jest legalne, a kiedy nie? I dlaczego moderator z góry założył że będę używał ich w niecnych celach i wykasował temat?

Jest legalne kiedy pobierasz darmowy lub shareware soft. W innym przypadku (znakomita większość) to piractwo.

nawet jak mam oryginał w domu, i jako wersje ściagnieta przez emule robie sobie kopie bezpieczeństwa?

Boczi podał linka do twojego tematu, tam chyba koledzy Ci wyjaśnili ?

Na Osloskopie nie ma żadnych linków ani softu do pobrania.

ed2k://|file|XYZ.bin|111166032|DBC21227 … BCDABCDB|/

A to co jest jeśli nie link do pobrania pliku XYZ.bin?

suma kontrolna :stuck_out_tongue:

w zasadzie zupełnie bezużyteczna bez odpowiedniego programu :slight_smile:

więc siłą rzeczy nie jest to ani link ani soft etc.

Ale jeśli masz ten program to wystarczy to wkleic w odpowiednim miejscu i juz wszystko hula 8)

i to jest niezła “wymówka”…

Określenie suma kontolna stosuje się tylko przy linkach ed2k?

z tego co wiem to tak :slight_smile:

i nie tylko. Przy podziale plików też jest suma kontrolna, plik crc

I co wynika z powyższej dyskusji ??

Wszyscy wiedzą o co biega, a każdy udaje głupa że jest to legalne 8) 8) 8)

Strzał w 10. :smiley:

Bo w świetle polskiego prawa jak narazie legalne to jest :idea:

Co jest legalne ??

Zamieszczanie na stronach linków do aplikcji łącznie z crackami ???

Chyba coś Ci się pomyliło.

To też jest legalne:

http://www.osloskop.pl/

Powtórzę - na Osloskopie od dosyć dawna nie ma już żadnych linków, a jedynie sumy kontrolne, a zamieszczanie owych jak już wyżej pisałem jest póki co zgodne z polskim prawem. A ta rozmowa co ją przytoczyłeś była właśnie w momencie, gdy wprowadzano sumy kontrolne na Osloskopie.