Prawo jazdy a wiek

Witam

Mam takie pytanie bo nie wiem czy koledzy mi naściemniali czy jak, a przyznam się szczeże nie wiem gdzie szukać odpowiedzi więc piszę…

Mam 17 lat, 18 bede miał w maru - czy mogę zacząć w wrzesniu prawo jazdy ? jeżeli tak to mogę do egzaminu przystąpić z paszportem (bo trzeba mieć jakiś papier z soba) i jak np. zdam w styczniu to jeździć będę mógł w marcu z dostane jakiś kwit i będę mógł jeździć do czasu wyrobienia i odebrania prawka ?

jak to jest ?

Witam.

Nie dostaniesz żadnego zastępczego dokumentu.Prawo jazdy wydaje sie na podstawie dowodu osobistego(trzeba miec ukończone 18 lat).Na marginesie dodam że to chory kraj.

Ja Ci moge co nie co na ten temat napisać, gdyż niedawno sam przez to przechodzilem. A wiec tak: na kurs L, mozesz juz smialo isc, chociaz ja bym sie z tym troszke wstrzymal, przeciez nie bedziesz chyba jezdzil 30 h przez pol roku. Na egzamin mozesz isc dopiero gdy ukonczysz 18 lat i wcale nie musisz miec jeszce dowodu osobistego, moze byc paszport lub karta pobytu. To chyba na tyle. Jesli jednak sie myle to mnie poprawcie:)

Pozdrawiam

zeby zrobic egzamin musze miec 18 i dowod osobisty ? nie moge wybrac sie z paszportem i pozniej np. 2 miechy czekac na wydanie prawka ?

Na kurs możesz sie zapisac 3 miechy przed 18stką ale na sam egzamin musisz juz miec 18 lat i nie koniecznie dowód przy sobie.Wystarczy że w dniu egzaminu koncvzysz 18 lat.

Złączono Posta : 21.08.2007 (Wto) 19:19

chore przepisy-chory kraj.

Na egzamin mozesz udac sie bez dowodu osobistego ale musisz miec ukonczone 18 lat, jesli nie bedziesz mial 18 nie wpuszcza Cie na egzamin. Jednak do egzaminu mozesz przystapic takze za okazaniem paszportu lub karty pobytu jesli np. konczysz 18 lat 10 marca a egzamin masz 11 marca to wiadomo ze z wiadomych przyczyn dowodu osobistego jeszce nie masz wiec wtedy pokazujesz paszport i pasuje. Jednak powtarzam zeby przystapic do egzaminu musisz miec ukonczone 18 lat. Na dobra sprawe mozesz sie na owy egzamin zapisac duzo wczesniej jednak pani w okienku termin tego egzaminu wyznaczy Ci dopiero gdy skonczysz 18 lat. Tak na marginesie nie wiem jak jest w Twoim miescie ale idz sie na egzamin zapisz duzo wczesniej niz bedziesz konczyl 18 zeby miec ten egzamin zaraz po skonczeniu wieku, w moim miescie np na egzamin czeka sie juz nawet po 3 miesiace.

bartas ująłeś to wyczerująco.Pewno PYRA sie zrazi i nie pójdzie biedaczek

eeeeeee… to porazka… zniszczyliscie moje nadzieje, jeszcze pol roku czekania…

ZAL !

ee a co tu jest do zrazania…? taki przepisy i tyle…mowie jak jest… i nikt na to nic nie poradzi.

Aaaaaaaa nie mówiłem

swoja droga, te nowe zasady bede mnie juz obowiazywaly…

a to parkowanie to jakis zal ;f

Pyra no ja bym sie na Twoim miejscu tak nie zrażał podobno łatwiej jest teraz na pachołkach

na pachołkach jest łatwiej zdać niż będzie w mieście

a od ilu lat chciałbyś aby można było mieć Prawo Jazdy?

Statystyki i doświadczenie mówią, że w większości sprawcami wykroczeń i wypadków są „młodzi” kierowcy.

Strach pomyśleć jak było by źle jak była by możliwość posiadania „prawka” np. od 16 lat to byłby horror.

Przypuszczam, że GO nie masz i bardzo dobrze.

podpisuję się obiema rękami… moim zdaniem to bez sensu żeby prawko było powiedzmy od 16 lat, tak młodzi ludzie są za mało odpowiedzialni do prowadzenia samochodu, nie wspominając nic o tym, że wiele osób w wieku 18 lat też jest na to za mało odpowiedzialna… chore przepisy? odpowiednie do sytuacji w kraju, w stanach jest inna kultura, inna świadomość i inna sytuacja to i jest prawko od 16 lat… gdyby w polsce były takie przepisy strach byłoby wyjezdzac na ulice…