Prawo jazdy - data ważności uprawnienia

Zapisałem się na kurs w listopadzie 2009, badania miałem w grudniu 2009, egzamin w kwietniu 2010 (nie chwaląc się, zdałem za pierwszym :smiley: ). Badania lekarskie dostałem na 5lat (do grudnia 2014). Moje pytanie brzmi: kiedy i co muszę zrobić aby dalej mieć ważne prawo jazdy?

Przed grudniem 2014 musisz zrobić badania u lekarza uprawnionego do badań kierowców, z wynikami zgłaszasz się do Wydziału Komunikacji i otrzymujesz nowy dokument. Na wydanie czekasz 1-3 tygodnie, czyli odpowiednio wcześnie to załatwiasz aby nie jeździć z nieważnym dokumentem.

Aha czyli rozumiem że za badanie (50zł) będę musiał zapłacić i za wydanie PJ (84,50zł) również?

Nikt Ci tego w prezencie nie da :wink:

C też jeszcze jest bezterminowe. Dopiero ok. 2013 roku miało być 5 lat na C i 15 lat na B niezależnie od badań lekarskich, a czy tak będzie to nie wiadomo jeszcze.

Więc czy to B czy C, nie ma to znaczenia. Poza tym jeśli 1992 to rok urodzenia to ciężko byłoby zdać B i zaraz po tym C do kwietnia 2010 :wink:

prawko tak, na razie

ale badania musisz robić co 5 lat chyba psychologiczne itp.

Nawet na B trzeba:(

Badania psychologiczne tylko jeśli masz zamiar podjąć pracę jako kierowca. Jeśli masz C i jeździsz tylko dla siebie to sytuacja jest identyczna jak przy kat. B, czyli tylko ewentualne badania lekarskie.

Niedawno zdałem C+E i żadnych psychotestów nie miałem, bo nie miałem jeszcze zamiaru pracować jako kierowca.