Prawo jazdy kat. A od 21/24 lat?

Witam, chciałem się was zapytać, może ktoś bardziej jest na temat. Przejrzałem różne strony i pisze, że w 2013 bedzię od 21 albo od 24 lat, inne podają, że będą normalnie od 18. A jeszcze inni, że przedłużają reformę do 2014 roku. Jak jest naprawde?

Źródło

Najlepiej sprawdzić u źródła.

A poza tym:

Wszystko zależy od tego, czym chcesz jeździć.

I to że prawa jazdy będą ważne 5/15 lat to może nie bzdura, ale spore niedomówienie. Po tych 5/15 latach dokument trzeba będzie po prostu wymienić na nowy. I tak samo będzie z prawami jazdy wydawanymi obecnie, bo dla nich ustawa też wprowadziła terminy wymiany.

Dzięki za odpowiedzi, ale natknąłem się na jeszcze jedną dziurę. Otóż dużo jest tematów i różnych kontrowersji mówiących o tym, że jeżeli ma się zdaną kategorie A1 to już po 2 latach można zdawać na A. Czy to jest prawda? Bo nie jest to opisane w tych przepisach.

Bo wg nowych przepisów

tak jak pisze:

“A1 (w wieku 16 lat) lub A2 (jeśli skończy 18 lat)”

I nie ma nigdzie opisanego czy jeżeli zrobię teraz A1 i będę mieć 2 lata to czy mogę po tym na 18-stce zrobić np. A.

I bardzo dobrze. Być może skończy się era palących gumę małolatów…i zmniejszy ilość wypadków motocyklowych.

Jest.

Przy wieku 18 lat nie ma opcji A posiadając A1 od dwóch lat. Czyli tak się nie da.

Kończysz 18 lat, robisz A2 i dopiero po 2 latach robisz A. To najszybsza droga.