Prawo jazdy kat.B

Witam!

Mam kilka pytań odnośnie kursu prawa jazdy kat. B:

  1. Czy od nowego roku szykują sie jakieś zmiany w przepisach?

  2. Czy od nowego roku zmienia się cena kursu, egzaminu?

  3. Jak długo robi się kurs+egzamin prawa jazdy?

  4. Z czego on sie składa?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

witam

odp 1 : żadnych zmian w przepisach od nowego roku nie będzie( jedynie od lutego samochodem egzaminacyjnym będzie toyota yariss , obecnie opel corsa

odp 2 : Cena kursu nie zmienia się , miały wejśc podwyżki cen egzaminów , ale to były plotki

odp 3 : Kurs teoria i praktyka zajął mi miesiąc i 3 tyg(jeżdziłem 4 , 5 razy w tyg) , na teorie czekałem 2 tyg a na praktykę 2 m-ce( średni czas oczekiwania na praktykę 2 m-ce)

odp 4 : kurs składa się z 30h po 45 min teorii i 30 godzin po 60 min jazd.Egzamin teoretyczny to 18 pytań jawnych , w formie testu ( można popełnic 2 błedy)Egzamin praktyczny polega na: 1 częśc sprawdzenie świateł i płynów eksploatacyjnych pojazdu , druga to jazda po łuku , trzecia to ruszanie na wzniesieniu i potem 45min jazdy po mieście.

Ja mam praktykę za tydzien . Polecam wpisanie na gronie PRAWO JAZDY i znajdziesz duzo ciekawych info

co do pytania number 3 … to w zasadzie zależy od Ciebie ile on będzie trwać …

W moim przypadku wystarczyło podejść do kolesia co prowadził wykłady i powiedzieć że mi “śpieszno” zrobić prawko a on kurs skracał o miesiąc lub cos około.

Dlaczego tak ? Bo duzo ludzi olewało sobie “teorię” na wykładach i nie przychodziło w ogóle…

Później gadasz z kolesiem od kursów … i umawiasz się (o ile mu pasuje) że jazdy chcesz mieć częściej w tygodniu …

napisałeś tak jakby w całym kraju samochodem na którym sie zdaje była toyota yarris a od lutego bedzie tylko opel… nieprawda. w róznych ośrodkach egzaminowania są rózne samochody… punta, pandy, nissany i tak dalej. nawet nie ma z góry ustaleń aby w tym samym wojeówdztwie wszędzie były te same samochody…

widziałem L-ke fiata UNO albo Lanosa ^^ a jakie to było zdziwienie :smiley:

a ja mam jeszcze pytanie takie:

zrobiłem teorie w szkole (30 godzin) jakieś pół roku temu może więcej, teraz chciałbym zacząć jazdy to przedawniła mi sie tamta teoria??

raczej nic sie nie przedawnoiło ja na teori byłem moze z 3razy i wystarczy.

Jak juz zdawałes teorie naegzaminie to ma ważność półroku potem przepada…

Dokładnie umnie w WORDZIE np jest Clio Corsa Grande Punto iPunto…

taka L-ka to nic dziwnego. dziwne by było gdyby były takie pojazdy egzaminacyjne…

ne, masz zaświadczenie o ukończeniu kursu teoretycznego i ono jest potrzebne żeby złozyć wniosek o egz. teoretyczny chyba że już zdawałeś, to tak jak pisze kolega wyżej

Własnie umnie w WORDZIE są różne pojazdy egzaminacyjne takie jak napisałem wyżej…

ale mi nie chodziło o twoją wypowiedź tylko tego co pisał o lanosach :slight_smile: no nie mów że tam u ciebie sa też lanosy jako egzamninacyjne L-ki… ?

?

nie nie lanosów napewno niema :smiley: