Prawo jazdy kilka ważnych pytań

Witam

moja siostra jakies 5 -7 lat temu robiła prawko w skierniewicach ,nie zdala z 5 razy,dala spokój ,aż w końcu wyjechala za granice.

Teraz wrocila, i tu jest pytanie ,czy moze zapisac sie na nowy kurs i zadawc w iinym miescie tak po prostu,czy musi meldowac sie do skierniewic gdzie leza papiery,i prosic o jakas zgode

prosze o odp

po 2 latach takie dokumenty są niszczone. wiec bez problemy moze teraz robic gdzie chce

dziekuje za informacje

Jeśli zrobiła wtedy kurs to nie ma potrzeby robić nowego. Kurs jest nadal ważny.

Niech weźmie tyle godzin ile chce i zapisuje się na egzamin. Teoria + praktyka.

musi wykupic 5h praktyki, i chyba 3h teorii ale nie jestem pewien do konca. 5h musi wykupić bo po przejezdzeniu tych ze godzin instruktor musi wystawić świadectwo które jest uprawnieniem do wystawienia terminu praktycznego ( w twoim przypadku rowniez teoretycznego).

pozdro

OT: Od ilu lat można zdawać na prawko?

18

Na prawko możesz iść od 17 lat, ale nie wcześniej niz 3 miesiące przed ukończeniem 18-stki.

Ale musisz wtedy posiadać jakiś tam świstek, tzn. deklaracja o miejscu zamieszkania itd.

Gwoli ścisłości…

Na kurs można się zapisać mając 17lat i 9miesięcy.

Aby przystąpić do egzaminu trzeba mieć skończone 18lat.

Można przyjść z samym dowodem osobistym.

Deklaracja o miejscu zamieszkania jest potrzebna tylko wtedy gdy przychodzimy na egzamin z paszportem.

Polecałbym przejść się do WORD lub MORD i dokładnie zapytać.

Ja słyszałem że jeśli wtedy robiła egzamin to nie musi nic kupować.

Natomiast teraz jeśli się nie zda 3 razy trzeba kupić dodatkowe 5h jazdy.

Do drugiego zdania jestem w 100% pewien.

Z pierwszym na 70%.

Przejść lub dzwonić do WORD lub MORD i pytać.