Prawo jazdy kilka ważnych pytań

(wojownik) #1

Witam

moja siostra jakies 5 -7 lat temu robiła prawko w skierniewicach ,nie zdala z 5 razy,dala spokój ,aż w końcu wyjechala za granice.

Teraz wrocila, i tu jest pytanie ,czy moze zapisac sie na nowy kurs i zadawc w iinym miescie tak po prostu,czy musi meldowac sie do skierniewic gdzie leza papiery,i prosic o jakas zgode

prosze o odp

(Kobra10) #2

po 2 latach takie dokumenty są niszczone. wiec bez problemy moze teraz robic gdzie chce

(wojownik) #3

dziekuje za informacje

(aju) #4

Jeśli zrobiła wtedy kurs to nie ma potrzeby robić nowego. Kurs jest nadal ważny.

Niech weźmie tyle godzin ile chce i zapisuje się na egzamin. Teoria + praktyka.

(Marus18) #5

musi wykupic 5h praktyki, i chyba 3h teorii ale nie jestem pewien do konca. 5h musi wykupić bo po przejezdzeniu tych ze godzin instruktor musi wystawić świadectwo które jest uprawnieniem do wystawienia terminu praktycznego ( w twoim przypadku rowniez teoretycznego).

pozdro

(Neon1992) #6

OT: Od ilu lat można zdawać na prawko?

(Adampigan) #7

18

(Misza89) #8

Na prawko możesz iść od 17 lat, ale nie wcześniej niz 3 miesiące przed ukończeniem 18-stki.

(Efilates1) #9

Ale musisz wtedy posiadać jakiś tam świstek, tzn. deklaracja o miejscu zamieszkania itd.

(aju) #10

Gwoli ścisłości...

Na kurs można się zapisać mając 17lat i 9miesięcy.

Aby przystąpić do egzaminu trzeba mieć skończone 18lat.

Można przyjść z samym dowodem osobistym.

Deklaracja o miejscu zamieszkania jest potrzebna tylko wtedy gdy przychodzimy na egzamin z paszportem.

Polecałbym przejść się do WORD lub MORD i dokładnie zapytać.

Ja słyszałem że jeśli wtedy robiła egzamin to nie musi nic kupować.

Natomiast teraz jeśli się nie zda 3 razy trzeba kupić dodatkowe 5h jazdy.

Do drugiego zdania jestem w 100% pewien.

Z pierwszym na 70%.

Przejść lub dzwonić do WORD lub MORD i pytać.