Prawo jazdy od 16 roku życia

Słyszałem że można mieć prawo jazdy jak się ma 16 lat tylko że można jeździć samochodami o masie do 550 kg. Czy to prawda? Czy są z tą kategorią jakieś problemy?

Tak to prawda, ale takie auto jest bardzo Cieżko zdobyć ;/ sam chciałem zdawać od 16. I jest bardzo mało ośrodków gdzie można to zdawać a jak nie to musisz załatwić taki samochód i by miał e(L)ke i byl do tego dostosowany. Więc mało prawdopodobne by Ci się udało :slight_smile: A i samochody te są dosyć drogie ;/

Tak, dać Wam prawo jazdy w tym wieku :expressionless: Ludzi tylko pozabijacie.

Za komuny było od 16 lat, a na te warunki to nawet maluch się nie łapie (ma 600KG)

@rokko przecież to ma tak małą moc że to ledwo jeździ ;d Pownno byc jedynie od mocy uzależnione a nie od wagi ;/ zal

A na kategorię B można dopiero zacząć się uczyć jak ma się 17 lat i 9 miesięcy?

I jeden samochód na 20 rodzin , eh co to były za czasy że do katowic śmigałem w 15 minut i to maluchem w dodatku na rozcienczalniku to farb a czasem jak sie udało to na benzynie lotniczej,a teraz to audicą ledwo w godzinie się wyrabiam , za komuny nawet jak miałeś prawko w wieku 16 lat to “stary” i tak Ci auta nie dał a jak już dał to i tak nikomu na drodze nie zagrażałeś.

No coś takiego :slight_smile: I tak dostajesz prawko jak masz już dowód czyli jakiś tam czas od 18-stki. Uczyć się przepisów i jazdy samochodem to wcześniej zacznij :slight_smile: Np. ja przepisy mniej wiecęj znam a jazda samochodem nie jest trudna tylko najgorzej jest z sytuacjami ekstremalnymi :slight_smile: Ja już ze dwie takie miałem :smiley: A zacznę zdawać prawko jak najwcześniej się da… ale wiadomo czy za 1,5 roku nie będą inne przepisy?!

mich@l2312 - na prawko kat. B można iść 3 miechy przed 18-stką

Maluch nie mieści sie w kat. B1 ( OD 16 LAT ) Dlaczego ?

Maluch ma 600kg,a zgodnie z prawem w kat. B1 są samochody o DOPUSZACZALNEJ MASIE WŁASNEJ NIE PRZEKRACZAJĄCEJ 550 KG.

a smart ile waży ?? Zawsze można go odchudzić :slight_smile:

Nie jest to takie proste, brana jest pod uwagę waga podana przez producenta a nie po odchudzaniu :stuck_out_tongue:

A nie jest brana pod uwagę waga wbita w dowód ??

Smart waży więcej niż nasz ukochany “Maluszek” :stuck_out_tongue: więc lepiej by było jednak kupić naszego Fiacika :smiley:

Właśnie w dowód masz wbitą tą wagę.

Nie pozostaje nic innego, jak konstrukcja i rejestracja wlasnego pojazdu o dopuszczalnej masie… :roll:

Samochody luknij sobie :wink:

prawo jazdy od 16lat tylko w ameryce

Dlatego właśnie tamtejsze firmy ubezpieczeniowe wiedzą, że żyją :smiley:

trabant on ma chyba mniej niż maluch w końcu jest plastikowy :lol: