Prawo Jazdy


(Norbik95) #1

Witam Wszystkich!

Dzięki za odpowiedzi!


(drunkula) #2

Umów się z instruktorem, żeby puścił Cię na teorię wewn wcześniej (to chyba wolno) i podpisał papier z jazdy wcześniej, a dwie ostatnie przejeździj z nim przed egzaminem państwowym. Troche naginanie rzeczywistości, ale wyjeździsz i tak swoje przed egzaminem, a bardzo dobrze poćwiczyć po przerwie w jeżdzie (najpierw teoria, potem czekasz na praktykę), w miare możliwości na terenach często uczęszczanych przez egzaminatorów WORD.


(roobal) #3

Jeśli nic się nie zmieniło, to sam egzamin wewnętrzny nie ma znaczenia, ale musisz wyjeździć godziny i od tego momentu masz, z tego co pamiętam, pół roku na podejście do egzaminu.

PS proszę poprawić tytuł tak, aby konkretnie mówił o problemie, inaczej będę musiał go przenieść do kosza.


(Kpc21) #4

Jeśli dobrze pamiętam, to tego ograniczenia do pół roku już nie ma, ale mogę się mylić.


(drunkula) #5

Zmieniło, tyle że teorię wewnętrzną możesz próbować raz za razem o ile jest wolne stanowisko, dopóki intruktor ma cieprliwość.


(roobal) #6

Tak było chyba zawsze.

Teraz tak kojarzę, że ograniczenia chyba w ogóle nie było, te pół roku to była ważność państwowego egzaminu teoretycznego, ale ja zdawałem prawko 9 lat temu, więc nie pamiętam już dokładnie jak to było, a pewnie pozmieniało się już z 10 razy :wink:


(Kpc21) #7

Tak, przypomniałeś mi. 6 miesięcy ważny był egzamin teoretyczny, ale po wejściu tzw. nowych zasad - wtedy gdy na teoretycznym wprowadzono interaktywne pytania z filmikami i limitem czasu na odpowiedź przy każdym, z puli liczącej kilka tysięcy, a nie kilkaset pozycji, które początkowo były niejawne, wtedy gdy wprowadzono profile kandydata na kierowcę (co oznacza konieczność zarejestrowania się w wydziale komunikacji przed rozpoczęciem kursu), wtedy gdy miały wejść te przepisy z zielonymi listkami i okresem próbnym - których wprowadzenie ostatnio po raz kolejny znów odłożono w czasie, właśnie wtedy ten przepis zniknął, i teoria jest teraz ważna bezterminowo.