Prawo konsumenta - zwrot towaru

To go oddaj na gwarancję skoro twierdzisz że jest wadliwy.

A zapisy prawne sa takie odnośnie zakupu przez internet żeby klient miał możliwość zwrotu towaru jeżeli nie jest zgodny z tym co zamówił.

To zostało już omówione i wyjaśnione wyżej przez poprzednich użytkowników i dziwię się że wciąż powołujesz się na to.

Konsument kupuje towar, po pewnym czasie orientuje się że towar posiada wady, zwraca się do punktu w którym zakupił dany towar z reklamacją, a kierownik sklepu twierdzi że towaru nie może przyjąć powołując się na zapisy w regulaminie sklepu i taką ciemnotę wciska się człowiekowi. Według Ciebie te “niewłaściwe zapisy” i powoływanie się na nie są zgodne z prawem i nie są krzywdzące dla konsumenta?

Od tego masz gwarancję, dopiero w przypadku niemożliwości naprawy klient ma prawo do wymiany go na nowy, lub w przypadku niemożliwości wydania takowego do zwrotu kosztów.

OK, tylko co jeżeli sprzęt jest uszkodzony od nowości? Czy w tym przypadku też należy zawracać sobie głowę oddawaniem go na gwarancję, jak z góry wiadomo, że w przypadku uszkodzeń fabrycznych towar powinien być wymieniony.

bo nadal nie wyjaśniłeś na co ty się powołujesz. bo tu jest mowa o zwrocie towaru a takie praw nie masz zarówno ty jak i każdy inny konsument.

to jest towar wadliwy. wtedy możesz go reklamować a sprzedawca musi przyjąć reklamację może ją jedynie rozpatrzeć negatywnie ale przyjąć musi

lub reklamcję u sprzedawcy ale to ty wybierasz co. Ale tu i tu nie ma szans na zwrot tak odrazu

nie musisz. oddajesz do sprzedwcy z pisemą reklamację. Jeżeli wada jest w czasie do pół roku uważa się że była od zawsze.

Witam serdecznie wszystkich. Jak większość tutaj mam pewien problem. Kupiłem dekoder tvn na kartę w sieci Carrefour. Chciałem dekoder pod tv z hdmi. Doradca na sklepie dał mi dekoder i zapytał się na jakie złącze … no to ja ze na hdmi. To dał mi kabel hdmi do dekodera. Przychodzę do domu otwieram pudełko wkładam kartę do dekodera i idę podłączać … co się okazało dekoder jest euro a nie hdmi. poszedłem do sklepu mówię jak sprawa wygląda że doradca mi tak polecił a oni mi tego nie uwzględnili. czyli 230zł wyrzucone w błoto. Czy mam jakieś prawa w tej sytuacji? Będę dozgonnie wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Tak. To jest niezgodność z umową - reklamuj go.

A czy jest na to jakiś paragraf? Odmowa była dlatego że zawartość była naruszona (karta tvn została wypięta i wsadzona do dekodera) . Po prostu chciałbym mieć jakieś podstawy zanim do nich pójdę.

Pzdr