Prawo

(putineq) #1

Czy w wieku 13 lat kumpel mojego kumpla może zostać oskarżony o pobicie itp.?? Czy dopiero w wieku 17 lat. Czy sprawę można wnięść dziecku w wieku

13 i 12 lat do prokuratora?? Bo mają sprawe u nauczycielki:pp Idioci:pp Że niby pobili i molestowali chłopaka. Dzięki bo biedaczki biegunkę mają:pp

Pozdr.

P.S. Aha wiem że to nie to forum ale przecięż to w podforum Na Luzie:pp

(Grzesiek1) #2

Wątrpie od 16 lat chyba :stuck_out_tongue:

(fiesta) #3

A czego niby nie, przecież istnieje taki twór jak sąd dla nieletnich.

I bardzo dobrze przemoc trzeba tłumić w zarodku a im wcześniej się przekonają że stosowana kara za bandyckie występki jest nieunikniona tym lepiej dla nich. Przez pobłażliwość dla takich wybryków mamy taką a nie inną sytuację w polskich szkołach i na stadionach.

(putineq) #4

Wiem, na co manego bili. Nie przyznaję sie do nich.:stuck_out_tongue:

(Asterisk) #5

I dobrze że mają - szkoda, że post factum

(Milicja) #6

Znając realia to najwyżej w sądzie dla nieletnich powiedzą : "patrząc tobie głęboko w oczy widzę żal i niewymowną chęć poprawy więc chłopczę żeby sprawy nie rozwijać.. przeproś kolegę i idz prosto do domu".. Moja koncepcja byłaby taka - Zbliżają się wakacje ,że już tylko wyglądać.. słońce obsypie niebo roztańczonymi promykami.. łąki i pola przyozdobią tęczą kolorów kwiatki .. a pośród pnących się zielenią łąk i lasów śmieci roztaczają się bez liku.. Więc można by takiemu delikwentowi wręczyć worek na śmieci.. niech się wykazuje przez pełne wakacje w czynie społecznym.. i ku chwale Ojczyzny..

(Azpr) #7

zogdze si z tym, aczkolwiek takiemu bahorowi nic znie zrbia... co innego gdyby bardzo "uszkodził" kolege... wtedy moze by go "nawet" do poprawczaka wsadzili...

(fiesta) #8

Ale będzie miał zbabrane papiery, może da mu to coś do myślenia, albo jego rodzicom żeby się bardziej zainteresowali tym co wyczynia ich "pociecha".