Prawo

Czy w wieku 13 lat kumpel mojego kumpla może zostać oskarżony o pobicie itp.?? Czy dopiero w wieku 17 lat. Czy sprawę można wnięść dziecku w wieku

13 i 12 lat do prokuratora?? Bo mają sprawe u nauczycielki:pp Idioci:pp Że niby pobili i molestowali chłopaka. Dzięki bo biedaczki biegunkę mają:pp

Pozdr.

P.S. Aha wiem że to nie to forum ale przecięż to w podforum Na Luzie:pp

Wątrpie od 16 lat chyba :stuck_out_tongue:

A czego niby nie, przecież istnieje taki twór jak sąd dla nieletnich.

I bardzo dobrze przemoc trzeba tłumić w zarodku a im wcześniej się przekonają że stosowana kara za bandyckie występki jest nieunikniona tym lepiej dla nich. Przez pobłażliwość dla takich wybryków mamy taką a nie inną sytuację w polskich szkołach i na stadionach.

Wiem, na co manego bili. Nie przyznaję sie do nich.:stuck_out_tongue:

I dobrze że mają - szkoda, że post factum

Znając realia to najwyżej w sądzie dla nieletnich powiedzą : “patrząc tobie głęboko w oczy widzę żal i niewymowną chęć poprawy więc chłopczę żeby sprawy nie rozwijać… przeproś kolegę i idz prosto do domu”… Moja koncepcja byłaby taka - Zbliżają się wakacje ,że już tylko wyglądać… słońce obsypie niebo roztańczonymi promykami… łąki i pola przyozdobią tęczą kolorów kwiatki … a pośród pnących się zielenią łąk i lasów śmieci roztaczają się bez liku… Więc można by takiemu delikwentowi wręczyć worek na śmieci… niech się wykazuje przez pełne wakacje w czynie społecznym… i ku chwale Ojczyzny…

zogdze si z tym, aczkolwiek takiemu bahorowi nic znie zrbia… co innego gdyby bardzo “uszkodził” kolege… wtedy moze by go “nawet” do poprawczaka wsadzili…

Ale będzie miał zbabrane papiery, może da mu to coś do myślenia, albo jego rodzicom żeby się bardziej zainteresowali tym co wyczynia ich “pociecha”.