Prawy myszy i skroty na pulpicie

Po wczorajszej wizycie "komputerowych gosci"nie moge dojsc do ladu!Pomijam juz Painta,tez cos skopane ale na pulpicie mam jakies dziwne rozszerzenia ikon,czy czort wie co to jest.Poza tym nie dziala mi “wyslij do” w prawym myszy…caly czas bylo ok,nie wiem co sie stalo i jak przywrocic poprzednie ustawienia?Nie mam teraz czasu na zabawe w Sherlocka Holmsa,troche poczytalam i ksiazek i netu ale nie moge niczego konkretnego znalezc a potrzebuje sprawnego kompa.

ink3fp.th.jpg

prawymyszy6qm.th.jpg

Cos nie tak wygladaja te screeny ale tutaj tez cos jesk skopane w oknie programu…

To odnośnie pierwszego obrazka:

http://www.3vnet.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=480

A co chcesz przywrócic w menu spod prawego :?:.

Przywracanie Systemu ;]

Ta ikonka jest do dobrego programu :slight_smile: Możesz w nim przy okazji poblokować porty. (klikasz na wszystkie czerwone ikonki, a jeśli będą same zielone, to nic nie zmieniasz)

A czym się objawia problem z “wyślij do” ?

Chodzi o to, że nie masz tam ikon, które wcześniej miałaś, czy wogóle klikanie na te co są, nie odnosi rezultatu ?

Jeśli masz XP i włączone przywracanie systemu, możesz go cofnąć do czasu z przed felernej wizyty :slight_smile:

wwdc.exe mam od dawna i znam dzialanie,dalam screena z jego ikona zeby pokazac,ze ma dodatkowo “Ink”-co tojest?-nie bylo tego wczesniej i inne ikony na pulpicie tez maja takie rozszerzenie.Co do prawego myszy to mialam tam mase innych mozliwosci jak:utworz skrot na pulpicie,wyslij mailem,skompresuj i wyslij itp i teraz ich nie ma.

lnk, to skrót rozszerzenie ikon.

Ok,ale wczesniej tego nie bylo,wczoraj wlaczalam w Biosie porty USB,bo mialam dwa nieczynne,czy jak skorzystam z przywracania systemu to one beda dalej aktywne?

Ink to nie skrót rozrzeszenia ikon tylko rozszerszenie skrótu, którym jest ikona. :smiley:

Oczywiście :slight_smile:

Co do ikon, możesz wyłączyć ich skróty przez Panel staerowania>>>narzędzia>>>opcje folderów>>>zaznaczasz “ukryj rozszerzenia znanych plików i folderów”

Opcje folderow sprawdzalam zaraz na poczatku,sa ustawione na "domyslne"i tym samym “ukryj rozszerzenia znanych typow plikow” jest zaznaczone.Moze jest jakis inny sposob niz przywracanie systemu(z wczoraj nie ma utworzonego punktu) na to zeby dodac do prawego myszy inne mozliwosci?

Do “wyślij do”, programy, możesz dodać tu:

C:\Documents and Settings\Nazwa_Konta\SendTo

Przywrocilam system,jest ok,bez tego “Ink”’ za to wrocilo stare Ad-Aware,ktore mi blokowalo mozliwosc zamkniecia systemu…no coz bede na nowo usuwac i instalowac.PPM jest ok,ciekawe jakie jeszcze niespodzianki po przywracaniu.

No i jest,niestety-nie moge odinstalowac,bo oczywiscie nie ma plikow a wpis w dodaj/usun jest,co teraz?

adaware3tn.th.jpg

Co moge zmienic w Paint,zeby to okno poza obrazkiem nie bylo takie duze i widoczne,bo to bez sensu.

Używaj do robienia screenów IrfanView, zaznaczaj chciany fragment i naciskaj CTRL+Y.

Jesli komp się normalnie wyłącza, to zostaw to tak jak jest.

Wywal je ręcznie, zapewne będzie w Program Files.

Kto ci to zrobił?? Jacy magicy??

Co do Ad-Aware to zainstalowalam na nowo i wywalilam,byly jakies tam braki ale chociaz wpis z dodaj/usun zniknal.Wyczyscilam rejestr i bede na nowo instalowac,nowsza wersje oczywiscie.Pewnie wrocily i inne “smiecie”,ktorych sie wczesniej pozbylam i juz nawet nie pamietam o ich istnieniu.

Kto to zrobil?-jacy magicy?-to super “znawcy komputerowi” :roll: -ktorzy wszystko lepiej wiedza niz “baba”.