Prawy przycisk myszy w Operze

Zmieniłem Operę 10.10 na 11.50. Po tej zmianie na stronie Polbanku nie działa prawy przycisk myszy.

Co może być przyczyną ?

Pozdrawiam: Andrzej

W opcjach (chyba javascript) jest pozycja blokujaca zmianę menu kontekstowego. Trzeba to odblokowc.

Nie wiem gdzie szukać tych opcji. W Operze ich nie widzę, a do Javy też nie umiem sie dobrać.

Możesz zastosować ustawienie globalne:

Menu Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Zawartość -> Opcje JavaScript… -> Pozwalaj na wykrywanie zdarzeń menu kontekstowego.

Ale jak używasz np. Dokumentów Google, to menu kontekstowe tej aplikacji też trafi szlag.

Jeżeli chcesz zmienić ustawienia tylko dla tej strony, to wchodzisz na rzeczoną stronę i klikasz prawym klawiszem myszki. Gdyby na tej stronie nie działał w ogóle nigdzie, to trzeba trochę na około:

Menu Narzędzia -> Szybka konfiguracja -> Preferencje dla witryny… (ta pozycja jest też w menu kontekstowym) -> Skrypty -> Włącz obsługę Java Script

Ale wówczas, na całej stronie przestaną działać wszelkie skrypty Javy, co niekoniecznie jest pożądane…

Skorzystałem z ustawień globalnych według twojej wskazówki i problem został załatwiony.

Mam pytania;

1.Jesli chciałbym to samo wykonać tylko dla tej jednej strony (tak sam kombinuje) to powinienem

przed wykonaniem: menu Narzędzia->Szybka konfiguracja -> itd. otworzyć wcześniej tę stronę i to wszystko zrobić na tej otwartej stronie.

  1. Co to jest to “menu kontekstowe” ? Czy to jest to menu które rozwija się po kliknięciu prawego przycisku myszy i na każdej stronie może być inne?

Bander zwierz, u mnie masz autorytet, wielkie dzięki. :wink:

ra-v też pokazał dobry kierunek.

Pozdrawiam

Andrzej

  1. [*:3ysq331h]Jeśli chcesz zrobić coś na danej stronie, to możesz:

Nie trzeba było - opcja Pozwalaj na wykrywanie zdarzeń menu kontekstowego znajduje się też w Preferencjach dla witryny (karta: Skrypty), o których wspomniał Bander zwierz. Jeżeli menu kontekstowe jest zablokowane, to najszybciej można się do nich poprzez menu szybkiej konfiguracji, po wciśnięciu klawisza F12.

Menu kontekstowe to właśnie to, które się wyświetla po kliknięciu PPM. Na każdej stronie menu kontekstowe jest takie samo - jego zawartość zależy od “kontekstu w jakim zostało wywołane”, czyli po prostu od tego jaki element kliknąłeś. Inne menu kontekstowe jest np. dla odnośników, obrazków, przycisków interfejsu, itp…

Nie mylcie JavaScriptu z Javą.

Przyjemnie jest spotkać się z taką pomocą ze strony forumowiczów, niestety nie jestem chyba zbyt biegły

bo nie wiem gdzie powinienem wkleić ten KOD z punktu 2..

Proszę o cierpliwość. :slight_smile:

Andrzej

Nie musisz go nigdzie wklejać, chyba że chcesz zablokować wyświetlanie menu kontekstowego, lub po prostu chcesz sprawdzić jak to działa (właściwie, to ten skrypt nie działa poprawnie, bo i tak wyświetla menu po kliknięciu OK w komunikacie).

Jeżeli chciałbyś się pobawić ze skryptami w Operze, to podpowiem tylko, że musisz szukać informacji o “skryptach użytkownika” (ang. UserJS - User JavaScript).

I jeszcze raz krótko: do testowania takich krótkich kawałków kodu jak ten, można wykorzystać konsolę JavaScript w Operze Dragonfly. Klikasz PPM na dowolnym elemencie i wybierasz Przegląd elementu (albo np. wciskasz Ctrl+Shift+i), a następnie, po prawej na górze, klikasz przycisk “>_”. W konsoli, która się pojawi, możesz wpisywać dowolne polecenia JavaScript i na bieżąco oglądać wyniki ich wykonania.

Właściwie, możesz zrobić to także w najnowszej stabilnej wersji (Opera 11.51).

Właśnie kilka dni temu zainstalowałem Operę 11.50 -Kompilacja 1074 i to mnie cieszy, że jest to dobra stabilna wersja.

Bander zwierz i Saskatchewan , jeszcze raz dziękuję za wyczerpujące informacje. :slight_smile:

FunkyJB