Prblem z nagrywarką

Mam problem z nagrywarką, tzn., że nagrywanie jednej płyty zajmuje 2h i i tak rzadko jest skończone pomyślnie. Ten sam problem mam z drugą nagrywarką. Raczej nic nie zmieniałem w ustawieniach Xpka. Macie jakieś pomysły?

Jaka to nagrywarka? jaki masz do niej soft?? Próbowałeś na nowo zainstalowac program od nagrywarki??

jedna nagrywarka to liteon a druga to LG. Używam nero 7 premium.

Dziwne że obydwie się tak zachowują. :? Próbowałeś reinstala systemu?

Właśnie to jest krok ostateczny, googluje aby znaleźć mniej drastyczne rozwiązanie

Miałem kiedyś to samo Zrób tak:

1.Wejdź w Mój Komputer.

2.Daj Właściwości tej nagrywarki która tyle nagrywa.Np:Właściwości Stacji Dysków DVD-RM.Przechodzisz na zakładkę nagrywanie.Zaznaczasz opcję Włącz nagrywanie dysków Cd na tej stacji.DAjesz zastosuj potem ok.

3.Restart komputera.

4.Potem odpalasz nero i nagrywasz plik który chcesz.Jeśli skończysz to daj znac czy działa.

Sprawdź, czy masz kontrolery IDE w menedżerze urządzeń załączone w tryb Ultra DMA, a nie PIO.

olek96 - to, o czym piszesz, zaznacza się, kiedy chcesz używać do nagrywania na CD exploratora windows, zamiast specjalnego programu

jaru_r miałem na PIO i zmieniałem na Ultra, ale to nic nie dało :frowning: Zrestartowałem i dalej nic :frowning:

podciskałem taśme, ale to nic nie dało :frowning:

Moja sytuacja jest tak jak w avatarze! !!

Obawiam się że może (ale nie musi) pomoc reinstal.

najdziwniejsze jest to że nagrywałem płyte i nagrała się normalnie, a zaraz po tym nagrywałem drugą i wtedy pojawił się ten problem. Próbowałem na różnych płytach i nagrywarkach i jest to samo :frowning:

Ale jest dalej DMA czy PIO powrócił?

I czy sprawdzałeś zarówno dla dysku twardego jak i nagrywarek?

ja miałem taki sam probvlem z moim Lite On :slight_smile: Zainstaluj nowy firmware do nagrywarek :slight_smile: tu są do Lite On :slight_smile:

http://www.liteon.ab.pl/download.php?id … 5a0d805810

Jestem pewien że pomoże :slight_smile:

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.