Preces blokuje dostęp do Internetu

Witam, mam problem jakiś proces(zapewne od jakiegoś wirusa) blokuje mi dostęp do internetu tzn neo się połączy, ale strona wczytuje się pewien czas i pojawia się błąd, to samo z gg loguje się w nieskończoność dodatkowo bez skutku. I właśnie doszedłem do tego wniosku, że to jakiś proces bo wyłączyłem większość w tym również systemowych i teraz działa, ale zapewne po restarcie windy będzie znowu to samo.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Dodane 03.12.2010 (Pt) 21:03

Ten proces to WinRoute

dodatkowo wyskakuje mi komunikat Win Route has expired ? I coś tam po angielsku, że sieć w komputerze jest zablokowana itp zarejestruj itp - tyle zrozumiałem, i co teraz z tym zrobić, co to w ogóle za program ?

Nie wpadło ci do głowy żeby przeskanować kompa jakimś antywirusem,antymalware? Może avast-em,spybotem?

Możesz odinstalować ten program i wyłączyć/usunąć usługi z nim związane ponieważ najprawdopodobniej jest to program służący do udostępniania połączenia internetowego i w momencie zakończenia okresu licencji traci swoją funkcjonalność uniemożliwiając połączenie z siecią. Skorzystaj ze standardowego oprogramowania do zarządzania połączeniem NEO.

Dla pewności “diagnozy” poproszę o dokładną nazwę tego programu ponieważ istnieje jeszcze zapora/firewall o podobnej nazwie.

Już zrobiłem z tym, wszystko śmiga, odinstalowałem to już wczoraj i rzeczywiście pomogło dodatkowo i tak skanowałem Malwarebytesem bo miałem bluescrena przy wyłączaniu kompa - prawdopodobnie backdoor, dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.