Precz z Anonimami w komentarzach! Komentarze tylko dla zalogowanych!

Kiedy dobreprogramy.pl pójdą za resztą portali i komentarze na stronie głównej tylko dla Zalogowanych? Czy to realne na taką zmianę tego portalu czy raczej łatwiej wywrózyć smierć śmieciową temu portalowi?

1 polubienie

@anon47659612 zgadzam się z Tobą.

Podobny temat był już poruszany na forum.

Pozdr

W razie wspomnianego wymogu mogłoby powstać wiele chwilowych, fikcyjnych kont stworzonych tylko na potrzebę napisania komentarza.

WP ma opłaconych trolli. I oni są tylko po to, aby dobić resztkę co zostało ze Śp. DP. Tak więc obstawiam, że to nigdy nie nastąpi.

Myśle że to nie zrobi różnicy czy anonim będzie pisał bo na forum jest już liga troli co w sprzęcie polecanym zawsze odsyłają do sklepu x-kom :smiley:

Samo wycięcie anonimków nic nie da bez weryfikacji multikont, blokady maili tymczasowych, wupeeników i skutecznej moderacji komentarzy na portalu + możliwości komentowania na portalu od jakiejś liczby sensownych postów na forum. Ukrywanie anonimków rozwala często sens dyskusji w komentarzach i wtedy można się już tylko na to wyrzygać, a nie sensownie dyskutować … a może o to chodzi?

2 polubienia

Telepolis jeszcze kilka dni temu pozwalało na anonimowe komentarze, a teraz pisze “zaloguj się, aby napisac komentarz”.

Na razie to nie przejdzie, bo Anonimki skutecznie napędzają ruch w komentarzach przy nośnych tematach. Może kiedyś jak ten nocnik pełen guana się przeleje…

Jak się przeleje to go wyrzucą, a nie opróżnią. Dobrze, to już było. Poluzujcie majty, to już nie jest nasz portal - tylko my jeszcze zostaliśmy :wink:

Czyli wszystko idzie o cyferki. Czym więcej tym lepiej. Nie ważne, ze 98% komentarzy Anonimów to jeden wielki hejt.

Jak poluzujemy majty to narobią na nas i spieprzymy z tego szamba. Sorry za słowo, ale brakło synonimów :slight_smile:

Możesz ukryć komentarze od Anonimów w ustawieniach.

1 polubienie

Szkoda tylko, że aby załapać sens dyskusji przy ukrytych anonimach, jesteś zmuszony do odkrycia ich wszystkich, a nie na przykład tylko jednego lub dwóch.
Ot taka opcja “małżeńska”, bierzesz wszystko, albo nic, bo teściowie wliczeni są do “inwentarza”… :wink:

1 polubienie

A jak ktoś będzie miał nazwę użytkownika : Anonim
Co wtedy ?

1 polubienie

https://www.dobreprogramy.pl/573043,ginagr,Komentarze.html

Ja bym się tak tych anonymów nie bał… :smiley:

1 polubienie

Skrypt blokujący raczej nie patrzy na nazwę użytkownika, a na dopisek “niezalogowany”

1 polubienie

Elektroda też ma swoich troli. Wyciąga ich na świecznik, bezpośrednio w ichnich postach.

1 polubienie

Są różne anonimy - niektórzy spece, znawcy, rzeczowi i zdarzają się kulturowi oprawcy. Czasami jest niezła dyskusja z anonimami, a czasami to szczyt nieprzyzwoitości.
Trolle już kiedyś na parę lat zablokowani komentowanie pod programami antywirusowymi. Czy to pomogło? Spam trollowski osiągnął apogeum w 2015 roku, gdy nastało wciskanie na siłę windowsa dziesiątego. Potem przeminęło, ale cyklicznie powraca…
Czasem niezalogowani są bardzo przydatni. Też pisałem na portalu w 2008 i w 2009 roku, aż postanowiłem założyć konto.
Ja nie protestuję przeciwko anonimom.