Prędkośc 5mb/s a pobiera do 120 kb/s

Rzecz niesamowita. Mam internet od netii prędkośc 5 mb/s. Rozdzielam to na komputer stacjonarny (nim ściągam większe pliki) oraz lap (przeglądanie internetu).

Od dwóch, trzech dni obserwuję coś dziwnego - pliki (rózne, od 1 odcinka doktora house (rozumiem, masa ludzi to pobiera) po losowy program z Waszego portalu) ściągają się z prędkością MAX 60 KB/s a powinny, jak wiadomo 500 kb/s !

Testy prędkości również skłaniają się do wersji 5 mb/s.

Zakończyło się pobieranie programu 1,9 MB i zajęło to dobrą minutę.

Takiż fakt zwolnienia obserwuję na każdym z dwóch sprzętów.

Heeelp

Czy pobieranie pliku przeprowadzane było z jakiegoś rzetelnego serwera? Spróbuj ściągnąć jakiś plik z tego vortalu po czym napisz jak wyglądał transfer.

b- bity

B - bajty

Kb - kilobity

KB - kilobajty

Mb - megabity

MB - megabajty

Trzymaj się tej terminologii. Łatwiej będzie się połapać w Twoim pytaniu.

Dla przykładu:

5Mb/s = 625 KB/s

Przetestuj szybkość łącza na poniższej stronie:

http://www.speedtest.net/

Tester prezentuje wynik w megabitach.

Widać, że nie wiesz o jednej kwestii. Dostawca ma usługę gwarantującą prędkości DO 5Mb, a nie 5Mb - to istotna różnica. Prędkości świadczone są DO danego limitu, a nie, że zawsze masz taki transfer. Także nawet łącze 10Mb to jest łącze DO 10Mb, a nie 10Mb.

969262731.png

Tak to wygląda… oficjalnie?

Ściągnęłam plik 5mb ze strony http://noc.gts.pl/ - wynik =243,3 KB/s czyli nawet okej, więc rozentuzjazmowana pobieram plik, który już chcę pobrać od kilku dni (340mb) a tu łup, prędkość pobierania = 14,1 KB/s

Bądź tu mądry

Nie mb tylko MB, wcześniej podana jest piękna ściąga. Nie ma plików o wielkości 5 milibitów tak jak napisałaś.

Jaki plik i skąd ściągasz?

Z serwera GTS pliki łączem Netii mogą ściągać się wolniej niż nominalna prędkość łącza, ten test jest dobry dla użytkowników sieci GTS.

Tu podałem dość dobry sposób na sprawdzenie szybkości łącza (pod warunkiem, że Twój dostawca nie przycina transferu z torrentów):

jak-sprawdzic-predkosc-internetu-zeby-miec-100-pewnosci-t414707.html#p2650496

przepraszam za nieee poprawne pisownie skrótów.

plik .rar z hotfile.com

netia po zalogowaniu też ma taki bajer z plikami 5 MB, 10 MB itd. ale nie pamiętam hasła #-o

eykmm… plik pierwszy, ten debian, ściągnął się tak szybko, że nawet opera nie zarejestrowała prędkości…

Jeden z tych plików ma tylko 130 MB ale wątpię abyś nie zauważyła, że tak szybko się pobrał. Pozostałe mają po około 650 MB, sprawdź na którymś z nich.

Z tego co wiem, hotfile przy darmowym koncie nie trzyma i nie gwarantuje stabilnych transferów.

sprawdziłam każdy, aż się domyśliłam (dlatego nie lubię torrentów), pobieram plik torrent 12 KB a potem dopiero mogę sciągnąc z tego iso, mhm ahaaaa. nie, nie mam niczego do ściągania torrentów - potem znajdę hasło do netii i podam wynik

No tak, sam plik torrent to malutki plik i pobierany jest nawet na słabym łączu błyskawicznie.

Zainstaluj sobie uTorrent http://www.dobreprogramy.pl/uTorrent,Pr … 13270.html i sprawdź jaką prędkość osiągniesz.

Wykonałam najobiektywniejszy test, chyba. Ze strony czaspolpl ściągnęłam plik i ku memu zdumieniu - 700 KB/ s

Teraz ściągnam kilka plików,

untitled.jpg

Jutro przyjedzie technik - m.in z tego powodu (drugi to internet widmo - tzn jest ale jakoś nie działa)