Prędkość Astera

Witam!

Aktuanie dysponuje łączem 512/96 i mam jeden problem… Czemu mi maksymalnie ściaga z prędkością 60 kb/s zamiasyt 64 kb/s ?? Czy inni użytkownicy Astera mają też coś takiego?? Czy można to jakoś poprawić (nowsze stery, program do poprawiania łącza - próbowałem, ale nic nie wyszło)???

Wiesz, to że z obliczeń wychodzi 64 to nie znaczy, że zawsze tak będzie :wink: Ja bym nawet powiedział, że rzadko :wink: A poza tym daj spokój, 4 kb/s Ci przeszkadzają :roll:

W skali globalnej owszem… przykładowo przez 5 godz. tracę około 70 MB z tych “marnych” 4 kb/s. A gdy mi transfer się zwiększa do 128 kb/s to już mam stratę 8 kb/s :frowning:

Ale nigdy nie będzie tak, że osiągniesz maksymalne osiągi łącza… Przecież nie Ty jeden korzystasz z sieci, a i witryny mają swoje ograniczenia i inne…

Ja mam zagwarantowane 256kb/s, ale max. wyciągam późnym wieczorem bądź rano. A zdarza się, że w nocy przyspiesza do 512 :wink:

Ale zrozum… Ja NIE wyciągne max. łącza! !!

Nie rozumiesz, że rzadko będziesz miał max. prędkość :roll: Może nawet nigdy i nic na to nie poradzisz :roll:

Zadzwoń do Astera. Skoro jest to “największa i najchętniej wybierana sieć kablowa w Warszawie”, na pewno coś poradzą Ci na ten temat:

:arrow: http://www.aster.pl/kontakt.shtml

Do dzieła :wink:

modem komunikuje się z centralą z prędkością 512kbps czyli 64kB/s, zawsze jest tak że pare KB ci ucieknie :stuck_out_tongue: