Prędkość download

Mam Bitlord i bearshare maksymalna prędkość download to 7kb/s sprawdzałem na http://www.speedtest.net i wyświetlało mi się około200kb/s co mogę zrobić żeby powiększyć prędkość pobierania w bitlordzie?

nie powiększysz a poza tym ja mam np. w speed test 550kb/s a ściągam max do 60kb/s

Ja polecał bym Ci pobrać program cFos

dzięki za polecenie programu ale są wersje freeware tego programu i czy mam ściągnąć cfosspeed czy cfoswatch ,amoże jeszcze coś innego?

Raczej cFosSpeed :slight_smile:

Normalny transfer

ani_1_sm.gif

Transfer z cFosSpeed

ani_3_sm.gif

z tymi wersjami freeware to było pytanie :P. jak narazie znalazłem jakąś starą shareware i nowe trial

Wersja trial… niestety

Tu masz link, żeby ściągnać ten program ze strony producenta.

http://www.cfos.de/download/download_pl.htm

Lukas zainstalowałem ten program i jest tak samo moja prędkość download w bitlordzie nadal waha się między 0 a 5kb/s

Ta “optymalizacja” cFos Speed to TYLKO teoria. Jesli odinstalujesz ten program to internet ci zwolni…

Jego zasada działania polega bowiem tylko na przydzielaniu priorytetu danej aplikacji, a to można zrobić samemu lub darmowymi programami.

Ja tam nie muszę niczego optymalizowac:

Przechwytywanie-2.jpg

To jest łącze radiowe, kosztuje 500 koron czeskich mesięcznie (70 złotych około).

Domyślnie cFos ma zaprogramowane tylko niektóre priorytety dla najpopularniejszych aplikacji i protokołów. Sam możesz określać listy priorytetów i ustalać, dla której aplikacji sterownik ma pracować jeszcze wydajniej. W zasobniku systemowym kliknij PPM ikonę cFos i wybierz kolejno “OPCJE” i “USTAWIENIA”. W wywołanym oknie przjejdź do zakładki “PROGRAMY”. Na liście programów wyszukaj nazwę MoorHunt. Program ma ustawiony najniższy priorytet. Aby to zmienić, należy skorzystać z suwaka umieszczonego obok nazwy aplikacji. Jeżeli chcesz zwiększyć priorytet danej aplikacji, przesuń suwak w prawo.aby zapisać zmiany, kliknij odnośnik “Zapisz priorytet”

A i naważniejsze: Po zainstalowaniu cFos sterownik rozpocznie kalibrowanie łącza. Okres kalibracji jest związany z wysyłaniem i odbieraniem odpowiedniej ilości danych. Dlatego maxymalna wydajność aplikacji i łącza zostanie osiągnięta DOPIERO PO KILKU DNIACH. Aby przyspieszyć proces, należy intensywnie kożystać z połączenia. :mrgreen:

a i jeszcze jedno czemu w programach p2p mam prędkość 0kb\s-5kb\s a jak pobieram coś ze strony to około 50kb\s?

zaremo , bo masz zablokowane porty lub firewalla w którym portów odblokowanych nie masz :wink:

moge to jakoś odblokować?

Spróbuj tego, może pomoże.

http://www.idg.pl/ftp/pc_5634/Internet. … .1.31.html

wynik z speedtest.net dzielisz przez 8

czyli jak masz 220kbps = 27,5kb/s

a bitlord to przypadkiem nie torrent? p2p = pobierasz z prędkością jak jest plik udostępniany, jeśli nie otrzymasz takiej szybkości udostępniania jaka potrzebna to nawet łącze 100mbps nic nie pomoże

jest jeszcze możliwość obejścia blokady portów przez specjalne serwery

z którymi łączysz się na zasadzie ogólnej a poprzez nie korzystasz z p2p

-ale są płatne, choć obiło mi się o uszy, że w jakimś zakresie darmowe

–bliższych info niestety nie posiadam -szukaj sam ; może trafisz…

A może zbyt mało udostepniasz lub nie ma od kogo pobierać ?