Prędkość internetu a pobieranie

Witam wszystkich. Mój dostawca internetu to antserwis, mało znany dostawca bo jest to dostawca regionalny (Piła) wlkp. Mam internet 16 mb/s download, upload zaś 1 mb/s. Wszystkie speed-testy wykazują tak, i tak też mam w umowie. Jednak mam problem. Nigdy nie mogłem rozpędzić pobierania do większego stopnia niż 1.8 mb/s, czemu? Nie wiem. Zawsze myślałem że to tak musi być, ale jak zobaczyłem że typ obok mnie w bloku, ma ten sam internet i mu na steamie gra pobiera się po 3-4mb/s to się zdziwiłem. Nie wiem też od czego zależy moje pobieranie, ale mówię wam, nigdy nie mogłem rozpędzić go do wyższej liczby nic 1.8. Czasami tam wskoczyło 1.9 mb/s ale to zdarza się tak rzadko. Próbowałem wszystkiego, na steamie 1.8 mb/s czy to był portal 2 czy COD:Black ops, prędkość jest taka sama. Więc pomóżcie mi i powiedzcie w czym tkwi mój problem? Dodam jeszcze że jest to internet kablowy i mam taką czarną puszkę do której dochodzi biały kabel a z puszki idzie kabel internetowy do komputera oraz to że robiłem wszelkie ustawienia internetu takie jak ma kolega i nic nie skutkowało, cały czas 1.8 mb/s. Za wszelką pomoc dziękuję z góryy.

Mylisz jednostki :slight_smile:

Zależy też od mirrorów.

Zrób test na tej stronie: http://www.speedtest.net/ i wyniki podaj na Forum. Na mapie wybierz Warszawę.

To mój speedtest :

1465789055.png

Co do mirrorów itp. zrobiłem właśnie test, ściągnąłem film co miał po 30k seedow i leechers, oraz taki sam film tyle że miał 100 seedow i 100 leecherów. Wynik? Ten sam. Nawet ten co miał 100 seedów/leechers poszedł szybciej bo nie był tak obciążony, a prędkość pobierania wahała się miedzy 1.5/1.8 a torrent za cholerę nie chciał się rozpędzić wyżej niż 1.8.

1.8 czego?

To nie jest forum dla ciebie.

Wklej screena jak ściągasz te filmy, jaka jest prędkość.

Wszystko masz w porzadku! Twoje problemy nie zależą od Twojego sprzętu, lecz od serwerów i oprogramowania, z którego korzystasz w trakcie pobierania danych. Oby wszyscy mieli takie wyniki! Twoja prędkość pobierania nie może normatywnie przekroczyć 2048 KB/sek, czyli 2,08 MB/sek. Jeśli osiąga, jak piszesz, 1,8 MB/sek, to też nie jest źle. Natomiast prędkość wysyłania max. 128 KB/sek.

Trafiasz po prostu na kiepskie serwery (ewentualnie mylisz jednostki) :wink:

http://www.vectra.pl/test/test.html

Na dole masz testowe pliki, które pójdą z pełną predkością.

No bo twój dostawca podaje Ci (jak i wszystkie testy) w megabitach(Mb) na sekundę, a pobierasz w megabajtach(MB) na sekundę i według moich straszliwych i kosmicznych obliczeń twoja prędkość pobierania to 2 megabajty na sekundę :lol: Tak? czy się mylę :?:

Wszystko dobrze Ci działa. Gdy masz internet 1mb/s jak ja to prędkość pobierania wynosi ok 120 kb/s. Jak ty masz 16 mb/s to sobie pomnóż. Pomyliłeś jednostki.

Wiecie co? Ja jestem zielony w tych sprawach, od zawsze myślałem że tyle ile pisze mi u dostawcy to po tyle będę ściągał na sekundę. Dzięki za wytłumaczenie. Teraz tylko mnie interesuję upload, jeżeli mam upload 1 Mb u dostawcy to będę mial 100 kb/s ileś uploadu?

kniaz4815 , ty też mylisz.

Jest różnica pomiędzy MB, Mb, mb i mB.

128kB/s ;]

Pomyliłem bajt z bitem, już mi się wszystko miesza jak widzę takie tematy, błąd wychwycił sunbeam96 (patrz następny post)

drobok , raczej 1024 Kb.

drobok , teraz ty mylisz jednostki czy już przedrzezniasz;-)?

Dostawca oferuje 16 Mbps downloadu oraz 1 Mbps uploadu. Czyli odpowiednio 2 MB/s pobieranie i 128 KB/s wysyłanie.

Jeśli coś pobiera się wolniej to normalne. Wszystko zależy od możliwości oraz obciążenia łącza na serwerze z którego pobiera się pliki.

Wszystko jasne?

Tak już wszystko jasne, prawie. Mam jeszcze jedno i ostatnie pytanie. Czy Router a dokładnie D-LINK DIR 300 (WIFI), będzie jakoś “psuł” internet tzn. czy download/upload będzie mniejszy? Bo niedługo chce zakupić laptopa i nie wiem czy własnie router jakoś podzieli to łącze i trochę obniży d/u.

Nic ci się nie obniży router będzie dzielił łącze w wypadku korzystania z kilku komputerów na raz i tylko tyle. Co do wifi, to stracisz na jakości/prędkości połączenia tylko w wypadku bardzo dużych odległości.

No bo tak jest, tyle tylko, że w innych jednostkach, żeby wydawało się dużo - zwykły chwyt marketingowy. 16Mb/s (mega bitów ), to 16000Kb/s (transfer podany był w mega bitach, nie mibi bitach) , a to jest 2000KB/s, inaczej 2MB/s (megabajty), czyli tyle możesz maksymalnie osiągnąć przy pobieraniu. W skrócie 16Mb/s (magebity) to 2MB/s (megabajty).

Pozdrawiam!