Prędkość internetu jest niższa niż tą co oferuje dostawca

Witam na początku chce przeprosić jeżeli to jest nieodpowiedni dział . Moja wiedza jest zbyt niska aby poradzić sobie z tym problemem otóż mam laptopa Lenovo zakupiłem nowy internet 120 mb Unitymedia<niemcy> ale niestety na wszelkich speedtestach itp pokazuje mi raz prędkość raz 10 mb a raz 40 mb a z tego co już sie dowiedziałem to przez wifi nie może być mniej niż 30 mb to co oferuje dostawca .Nie wiem czy zła przepustowość czy gdzie leży problem . Mogę podać wszystkie dane co i jak logi otl itp tylko musicie powiedzieć co chcecie i być może wskazać odpowiednie programy którymi wykonam poniższe scany itp . Posiadam również 2 problem komputer się ciągle muli nie jakoś tak super ale wydaje mi się , że są jakieś błedy w rejestrze lub coś . Wybrałem te forum poniewaz czytam tu już od dawna i już nieraz zaskoczyło mnie to , że specialiści potrafią tu pomóc w praktycznie każdym problemie . Pozdrawiam i liczę na pomoc . 

Zależy w jakim standardzie pracuje twoja sieć wifi. Jeśli jest to 802.11 b/g to takie prędkości są typowe dla tego standardu. Wtedy aby uzyskać większe prędkości należałoby kupić sprzęt w standardzie N min. 300Mbit. Pamiętaj też, że sieć jest tak szybka jak najsłabsze ogniwo - router, karta wifi lub inne urządzenie np. smartfon 65Mbps.

Wcześniej możesz też sprawdzić szybkość podłączając się przewodowo do routera. W ten sposób dowiesz się czy wina leży po stronie transferów wifi czy dostawcy internetu.

Co do szybkości komputera, na pewno mała optymalizacja by się mu przydała skoro zwolnił. Czyszczenie plików tymczasowych, kopi zapasowych etc programami typu ccleaner, odkurzacz, glary utilities, usunięcie starych punktów przywracania, optymalizacja autostartu (wyłączenie zbędników). Na koniec defrag narzędziem systemowym lub bardziej skutecznym o&o defrag i system powinien ruszyć zauważalnie.

Ok wiec to zrobię a co do mojego routera jest on standardowy dla unitymedia jednak mam zakupiony inny i chyba go podepnę , podpinałem już pod kabel i też są różne cyrki typu raz pokazuje 80 mb a 10 razy pokazuje na kablu 30 mb a to raczej jest niemożliwe jestem pewien , że wina leży po stronie komputera coś blokuje wysyłanie pakietów lub po prostu router za slaby lub przepustowość i router zatrzymuje pakiety i musi je dzielić to sa tylko domysły ja jestem laik w tej kwestii . I jak sprawdzić w jakim standardzie pracuje moja sieć ?? 

Jeśli sprzęt nie jest operatora to sprawdź jego model na obudowie i wgraj najnowsze firmware. Sprawdź też po modelu czy jest to router z portami 100 czy 1000Mbit. Co do szybkości, testy robisz na speedtestach czy pobierając plik?

Standard sieci sprawdzić możesz po modelach karty sieciowej i w specyfikacji routera.

Teorie z blokowaniem wysyłania pakietów wydają się być całkowicie wyciągnięte spod spódnicy, pierwsze słysze o czymś takim. Co najwyżej może występować zjawisko fragmentacji pakietów, wtedy zmienia się wartość MTU, ale to w tym przypadku nie jest przyczyna.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Robiłem i speedtestem i również poprzez pobieranie plikow i 120 mb to nie jest na pewno raczej 20 …Jak mozesz napisz mi wszystko co mam zrobić po kolei i może małymi kroczkami dojdziemy do problemu . 

Jak operator daje 20Mbit zamiast 120Mbit to bez kontaktu z nim zapewne nic nie zdziałasz.

Możesz sprawdzić model routera na obudowie i przeczytasz w specyfikacji w jakim standardzie masz wifi w nim.

więc tak domyślam sie , że chodzi o to model TC 7200 U  

Rating 12v= 1,5 A 

o to Chodzi >> ?? jeżeli tak posiadam jeszcze inny router zakupiony nie dawno 

Model : TL - WR841ND 

pOWER 9 V =0,6 A 

300 Mbps Wiraless N Router 

Tutaj mam jedno pytanie sam moge zmienić router po prostu poodpinać kabelki ?? itp czy są jakieś inne techniczne sprawy co ktoś musi zrobic . Sprawdziłem swoj model karty sieciowej jest do 100 mb wiec nie powinno byc takich problemow 

Router możesz zamienić, jeśli operator nie stosuje blokad większych to zadziała bez problemu.