Prędkość internetu NoLimits nie zgadza się z zapowiedziami

Siemka. Od 7 miesięcy mam internet z Netii, ofera NoLimits + Netia SPOT (ten niby routerek). Przed tym konsultowałem się z 10 razy poprzez czat, każdy konsultant mówił że prędkość będzie wynosić około 19 MegaBitów/s, tymczasem wynosiła 1 MegaBit/s. Po kilku miesiącach (3) zacząłem działać, dzwonił do mnie technik i stwierdził że już to naprawiają, ale… lepiej przedstawię wam rozmowę (mniej więcej)

I co o tym myślicie ? Jest coś takiego jak ograniczenie prędkości w mieście ??? A może wystarczy odpowiednio skonfigurować router Netia SPOT ???

TrueFaith , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Chyba mylisz pojęcia 1Mb/s (megabit/s) a 1MB/s (megabajt/s).

Prędkość ok 17-19Mb/s (czyli tak zwana 20-stka) to mniej więcej 2-2,3MB/s więc się nie dziwię że technik był lekko zszokowany jak napisałeś mu o 19MB/s (masz podłączony światłowód czy co?)

nowakjac - ty chyba też nie ogarniasz. 19 MegaBitów/s to transfer (pobieranie) 2,375 MegaBajtów na sekundę, tymczasem ja mam transfer (pobieranie) 250 KiloBajtów na sekundę, czyli 2 MegaBity na sekundę. I nie, nie mam światłowodu, mój kolega ma 27 MegaBitów/s na normalnym łączu.

Moje pytanie to raczej czy jest jakieś ograniczenie prędkości w mieście albo coś w tym rodzaju, ewentualnie czy mogę jakoś router skonfigurować (słyszałem o jakimś DSL Modulation czy jakoś tak)

odległość od centrali, jakość kabla ,dostępność portów adsl2+ lub przeciążenia to są realne ograniczenia

w tym netia spocie powinny być jakieś parametry linii attenuation/tłumienie i margines szumu/snr margin i jaka jest synchronizacja pokaż je tu

Eeeee ?? Weź po polsku ^,^ Ja jestem ███████

Chłopie weź się w garść i pisz poprawnie jednostki

Do Twojej wiadomości:

Jednostki pojemności pamięci (objętości informacji)

b … bit (bit) …0 albo 1

Kb … kilobit (kilobit, Kbit) … 1 Kb = 1024 b

Mb … megabit (megabit, Mbit) … 1 Mb = 1024 Kb

Gb … gigabit (gigabit, Gbit) … 1 Gb = 1024 Mb

Tb … terabit (terabit, Tbit) … 1 Tb = 1024 Gb

B … bajt (byte) … z reguły 8 bitów

KB … kilobajt (kilobyte) … 1 KB = 1024 B

MB … megabajt (megabyte) … 1 MB = 1024 KB

GB … gigabajt (gigabyte) … 1 GB = 1024 MB

TB … terabajt (terabyte) … 1 TB = 1024 GB

Więc jeśli piszesz o 19MB/s to co wg. Ciebie to znaczy, co! !!

A co do Twojego pytania, jeśli transfer masz ok 2Mb/s a powinieneś mieć ok 19Mb/s to pozostaje Ci walka z operatorem.

Możesz też wkleić zrzut ekranu z informacjami o parametrach linii z Twojego routera, może ktoś powie Ci coś więcej.

Bożę !!

Czyli netia zrobiła Cię w wała :razz: Ale najlepiej będzie jak pokażesz zrzut ekranu z informacjami o parametrach linii z rootera to wszystko się wyjaśni.

wejdź w przeglądarkę internetową i wpisz tam adres http://192.168.1.1/

następnie wpisz hasło i login admin będziesz miał dostęp do panelu konfiguracyjnego routera szukaj tam zakładki statystyki adsl jak nie będzie to w innej zakładce

ogólnie musisz znależć coś takiego

DSL Status: Connected 

DSL Modulation Mode: MultiMode 

DSL Path Mode: Interleaved 

Downstream Rate: 

Upstream Rate: 

Downstream Margin: 

Upstream Margin:

Downstream Line Attenuation: 

Upstream Line Attenuation: 

Downstream Transmit Power: 

Upstream Transmit Power:

jak znajdziesz to wklej tu

Właśnie w tym problem, mi nie działa http://192.168.1.1/

Do konfiguracji Netia SPOT jest adres netiaspot.home, ale tam prawie nic nie da się ustawić (np. nie ma żadnego DSL Modulation itp.)

to wpisz http://netiaspot.home lub 192.168.1.254

hasło i login user

Możesz także zalogować się w bardziej zaawansowanym trybie administracyjnym,

wpisując „admin” jako nazwę użytkownika, a jako hasło „admin_netia”.

wyczytałem z instrukcji obsługi

parametry muszą tam gdzieś być bo ludzie z netia spotem podawają je na forach to muszą tam być

No wpisałem tak, ale jak mówiłem tam jest tyle info że chciałbym ten router o kant stołu rozwalić. Wynalazłem tylko to:

po zalogowaniu ID: admin Hasło: admin_netia jest to samo

U mnie też NoLimits, do centrali mam 1400m ale o 20Mb/s mogę zapomnieć

1715255508.png

phiii 15 Mb, ja mam 2… To ma ktoś jakieś pomysły ?

jak masz 2km do centrali to 8-12mb powinienes miec

najlepiej dzwon do BOK az naprawią

Jakie 2km do centrali ? Człowieku czytaj dokładnie… Nic nie pisałem że mam 2km do centrali. Ale w tym dziale nie ogarnięci ludzie są… Ktoś ma jakiś pomysł na konfigurację tego nieszczęsnego routera ? Mam też Linksysa WRT54G v.7 ale w nim też nie działa to 192.168.1.1

@EDIT

Dobra, na linksysie działa mi 192.168.6.1 ale nie znam nazwy użytkownika ani hasła… Próbowałem admin admin, user user, admin admin_netia, ale nic …

znajdź te parametry w netia spocie masz pokazane dokładniej gdzie są w linku niżej

http://obrazki.elektroda.pl/7002533700_1321134432.png

będziemy wiedzieć na ile linia jest zsynchronizowana i mniej więcej jaka odległość od centrali i ile jest w stanie uciągnąć

Widzę że u kolegi karteczki zobowiązują :slight_smile:

A tak na poważnie, zostaje Ci tylko walka z operatorem - czyli codzienne wydzwanianie i zgłaszanie awarii łącza. Ew. postraszenie zerwaniem umowy z winy operatora. Najprawdopodobniej przeciążona jest centrala.

Technik napisał że prace trwają więc jest nadzieja że te 20 Megabitów/s da się osiągnąć.

Mimo wszystko dzwoń i walcz o rabat, bo w sumie płacisz za 20stkę.

Na Linksys WRT54G zrób reset do fabrycznych ustawień, z tyłu routera powinien być taki przycisk, wciśnij go i trzymaj ok 30 sek. W tedy ustawienia powinny powrócić do 192.168.1.1, zaloguj się poprzez użytkownik admin, hasło admin. Tam w opcjach powinieneś odszukać parametry łącza o których pisali wcześniej inni.

@EDIT

Teraz dopiero zobaczyłem że ten Linksys nie ma modemu xDSL więc i tak nie sprawdzisz na nim parametrów linii.

Czasami jak czytam to mnie k… zalewa, za jakie 20, to jest usługa NoLimits czyli ile pozwala linia tyle puszczają

netia.pl