Prędkość internetu - oferta 1Gb/s

Witam, czy zna ktoś operatorów oprócz Inea, którzy mają dostępną prędkość internetu 1Gb/s? Chodzi oczywiście o Polskę. Proszę o podanie nazw opów (śląsk najlepiej). Pozdrawiam. TNO

Takie przepustowości nie są raczej dostępne w ofercie konsumenckiej, a warunki biznesowe często negocjowane są indywidualnie, więc najlepszym rozwiązaniem będzie podzwonienie po większych firmach z prośbą o przedstawienie oferty i jej porównanie.

Netia (900mbps), Moico i pewnie kilku mniejszych, ale raczej nie spotyka się takich ofert.

Dzięki za info. Tak swoją drogą, czy wiesz jak z jakością u tych opów?

Wolałbym coś szybszego niż 1Gb/s, ale dobra i taka prędkość.

Nie miałem styczności z usługami tych operatorów, ale opinie w internecie są raczej pozytywne, zwłaszcza co do moico.
Za to na codzień korzystam z oferty Inei 1 Gbps i jestem zadowolony, natomiast uważam, że dla indywidualnego użytkownika, nawet bardzo wymagającego taka prędkość jest zdecydowanie niepotrzebna i pełni dla operatora rolę marketingową. Powyżej pewnej prędkości >300 mbps większe znaczenie mają parametry komputera, szybkość serwera z której pobierasz pliki i samo połączenie z tym serwerem niż prędkość łącza w umowie.

Szukasz takiej oferty dla siebie indywidualnie, czy dla firmy?
Jeżeli indywidualnie to nie zwracałbym na tak dużą prędkość większej uwagi i wybrał operatora oferującego mniejszą.
Jeżeli łącza biznesowego to tak jak było polecane powyżej, podzwoń po operatorach i popytaj o dostępność, licz jednak na ceny powyżej 1000 zł za 1 gbps.

1 polubienie

Dla klienta indywidualnego, ale potrzebne mi to do pracy (z neta nic nie ściągam, etc). Mam zamiar przeprowadzić się do Polski i pracować zdalnie. Wymóg firmy to posiadanie łącza 1gigowego. Lub coś w tych okolicach.

Jesteś pewien, że wymóg to 1 gbps? Jeżeli tak, to musisz kupić łącze z gwarantowaną przepustowością a to już koszt kilku tys zł a i tak prędkość może być mniejsza do zagranicznych hostów :slight_smile:
Wszystkie oferty indywidualne są ofertami do 1 gbps, czyli równie dobrze w szczycie możesz mieć znacznie mniej.
Poza tym o jakie łącze chodzi, symetryczne 1 gbps czy firma by nawet nie miała nic przeciwko 1gbps/10 mbps?
Zapytaj, czy aby na pewno jest to konieczne, gdybyś szukał łącza do 250 mbps to dostępność była by o wiele większa.

Symetryczne nie jest wymagane. Wcześniej trochę źle się wyraziłem, że to wymóg. Jest to opcja preferowana, niezbędne minimum to 300 mb/s. No, ale podobnie jest w grach… Kogo interesują lagi… :wink:
Odnośnie tego, że dostępne łącza są to “do 1giga”, to mam świadomość, ale właśnie szukam czegoś co będzie choćby zbliżone do tej wartości i to nie na papierku. Upload też jest istotny, ale nie jest najważniejszy.
PS Inea też świadczy usługi w Kato?

Jeżeli szukasz czegoś w tamtych okolicach to chyba tylko zostaje poszukać jakiegoś lokalnego operatora albo orange z prędkością do 600 mbps. UPC chyba też oferuje w taryfie biznesowej 300 mbps i na pewno ich dostępność jest znacznie większa. 1 gbps raczej ciężko będzie dostać w normalnej cenie.
Inea działa tylko na terenie Wielkopolski.

Tak też myślałem, że Inea jest tylko w wlkp. Kiedyś jeszcze mieszkając w Polsce korzystałem z ich usług. Szybki net mieli wtedy za niewielką kasę i rzadko był awaryjny.