Prędkość Internetu UPC - Prośba o poradę

(opos23) #1

Witam

orientuje sie ktos moze jaka jest dopuszczalna rozbieznosc UPC w transferach

od niedawna mam connectboxa + 120MB natomiast juz 2 drzen z rzedu predkosci ida w granicach 87MB ping w granicach 11

moe ktos doradzic czy to jeszcze sa granice normy czy powinno sie zrobic batalie i skorzystac z ich technika

predkosc mierzona na kablu kolo godziny 18

To UPC daje internet 120 MegaBajtów na sekundę? Masz 87 MegaBajtów na sekundę i narzekasz??

(opos23) #3

Daje i wiecej to jedna z podstawowych ofert obawiam sie natomiast naglego zgonu transferu poniewaz bede zmuszony do korzystania z wifi ( komp stacjonarny) a wiadomo wifi to nie kabel a skoro na kablu sa juz takie roznice to na wifi moze by juz tylko gorzej

Poczytaj na Wikipedii różnie między MB-MegaBajt i Mb-Megabit.

(opos23) #5

ano racja no ok to dane w Mb

(witek-pl) #6

Przy 60 Mbit mam transferu tyle co trzeba, jakiś czas temu chcieli mnie uszczęśliwić łączem 120Mbit z dopłatą 8 zeta. Po dwóch dniach testowania zadzwoniłem i zażądałem powrotu do 60 bo nie byłem w stanie osiągnąć stabilnych 100Mbit przy downloadzie z serwerów które pozwalają na sporo wyższe transfery (testowane o różnych porach dnia i nocy). W zasadzie miałem około 90Mbit co uznałem za zwykłe robienie klienta w bambusa. Sprawdzałem u kuzyna mieszkającego na innym osiedlu również to samo. W Tychach wygląda na to że te 120 Mbit to pobożne życzenie operatora albo celowe robienie w wała, na sugestię pani w telefonie że to transfery maksymalne, wysłałem ją do podstawówki na powtórkę z matematyki żeby sobie policzyła ile procentowo jest różnicy. Sprawa o tyle dziwna że UPC oferuje szybsze transfery a nie są w stanie zagwarantować marnych 120. O upload`dzie nie wspominam bo to kpina. Na szczęście mnie umowa się skończyła i od wiosny zmieniam operatora…

(MatX_) #7

To raczej standard w większych kablówkach. Nie ma co się dziwić, za gwarantowane łącza o prędkościach <100 Mbps płaci się tysiące, a nie kilkadziesiąt zł.

(opos23) #8

nie no liczylem sie z tym ze tych 120 nie wyciagne skoro poprzedza je przedrostek DO

liczylem jednak na przynajmniej 100 tym bardziej nie wiem ile strace przy wifi nawet uzywajac 5Hz

(witek-pl) #9

Nie przesadzaj. Czasy DSL od Telekomuny na 120 zeta za 2Mbit to już dawno się skończyły. Poza tym jeśli nie są w stanie zagwarantować danych transferów niech nie zawracają doopy nieadekwatnymi ofertami.

(MatX_) #10

Raczej powinna być taka sama prędkość, o ile zasięg będzie odpowidni a połączenie w N, a najlepiej w AC.

(MatX_) #11

2 Mbps a 120 to chyba jednak jest mała różnica?
Rozumiem, że wolałbyś adekwatną ofertę typu gwarantowane 20 Mbps, niż Do 120 Mbps płacąc powiedzmy za obie tyle samo?

(KAZDAN63) #12

UPC 60/6 Mb/s (RJ-45 , 10m CAT6) :
New photo by KAZIMIERZ DANIEL
UPC 250/20 Mb/s (RJ-45 , 10m CAT6) :

Jak nie masz na “fabrycznym” przewodzie RJ-45 115/9 Mb/s to reklamuj (120/10 Mb/s ?) .
Prędkość po WI-FI to “oddzielne zagadnienie” !

Jak serwer pozwala (29x8=232Mb/s) :

(opos23) #13

przewod mam pierwszy lepszy z domu podpieprzony takze mysle ze to nie kwestia przewodu

(KAZDAN63) #14

To źle myślisz ! Naprawdę nie stać Cię na przewód RJ-45 CAT6 za ~20 zł ?
Karta LAN RJ-45 działa w trybie 1Gb/s (100Mb/s) ?

(tphz) #15

Jeżeli kolega opos23 łączy się przez kartę 100Mb/s, to nawet kabelek CAT7 i 8 nie pomoże. ;o)

UPC 250/20 , karta 1Gbit, kabel cat5e 5m:
Ping - 16 ms
Pobieranie - 244.59 Mbps
Przesyłanie -19.78

(KAZDAN63) #16

Może być : CAT5E , CAT6 lub CAT6A (ale jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego) byle “nie pierwszy lepszy podpieprzony” , bo jak tu składać reklamację gdy sprzęt właściciela nie spełnia określonych wymogów ? Chyba , że ktoś się chce ośmieszyć !