Prędkość Internetu UPC - Prośba o poradę

Witam

orientuje sie ktos moze jaka jest dopuszczalna rozbieznosc UPC w transferach

od niedawna mam connectboxa + 120MB natomiast juz 2 drzen z rzedu predkosci ida w granicach 87MB ping w granicach 11

moe ktos doradzic czy to jeszcze sa granice normy czy powinno sie zrobic batalie i skorzystac z ich technika

predkosc mierzona na kablu kolo godziny 18

To UPC daje internet 120 MegaBajtów na sekundę? Masz 87 MegaBajtów na sekundę i narzekasz??

Daje i wiecej to jedna z podstawowych ofert obawiam sie natomiast naglego zgonu transferu poniewaz bede zmuszony do korzystania z wifi ( komp stacjonarny) a wiadomo wifi to nie kabel a skoro na kablu sa juz takie roznice to na wifi moze by juz tylko gorzej

Poczytaj na Wikipedii różnie między MB-MegaBajt i Mb-Megabit.

ano racja no ok to dane w Mb

Przy 60 Mbit mam transferu tyle co trzeba, jakiś czas temu chcieli mnie uszczęśliwić łączem 120Mbit z dopłatą 8 zeta. Po dwóch dniach testowania zadzwoniłem i zażądałem powrotu do 60 bo nie byłem w stanie osiągnąć stabilnych 100Mbit przy downloadzie z serwerów które pozwalają na sporo wyższe transfery (testowane o różnych porach dnia i nocy). W zasadzie miałem około 90Mbit co uznałem za zwykłe robienie klienta w bambusa. Sprawdzałem u kuzyna mieszkającego na innym osiedlu również to samo. W Tychach wygląda na to że te 120 Mbit to pobożne życzenie operatora albo celowe robienie w wała, na sugestię pani w telefonie że to transfery maksymalne, wysłałem ją do podstawówki na powtórkę z matematyki żeby sobie policzyła ile procentowo jest różnicy. Sprawa o tyle dziwna że UPC oferuje szybsze transfery a nie są w stanie zagwarantować marnych 120. O upload`dzie nie wspominam bo to kpina. Na szczęście mnie umowa się skończyła i od wiosny zmieniam operatora…

To raczej standard w większych kablówkach. Nie ma co się dziwić, za gwarantowane łącza o prędkościach <100 Mbps płaci się tysiące, a nie kilkadziesiąt zł.

nie no liczylem sie z tym ze tych 120 nie wyciagne skoro poprzedza je przedrostek DO

liczylem jednak na przynajmniej 100 tym bardziej nie wiem ile strace przy wifi nawet uzywajac 5Hz

Nie przesadzaj. Czasy DSL od Telekomuny na 120 zeta za 2Mbit to już dawno się skończyły. Poza tym jeśli nie są w stanie zagwarantować danych transferów niech nie zawracają doopy nieadekwatnymi ofertami.

Raczej powinna być taka sama prędkość, o ile zasięg będzie odpowidni a połączenie w N, a najlepiej w AC.

2 Mbps a 120 to chyba jednak jest mała różnica?
Rozumiem, że wolałbyś adekwatną ofertę typu gwarantowane 20 Mbps, niż Do 120 Mbps płacąc powiedzmy za obie tyle samo?

UPC 60/6 Mb/s (RJ-45 , 10m CAT6) :
New photo by KAZIMIERZ DANIEL
UPC 250/20 Mb/s (RJ-45 , 10m CAT6) :
New photo by KAZIMIERZ DANIEL

Jak nie masz na “fabrycznym” przewodzie RJ-45 115/9 Mb/s to reklamuj (120/10 Mb/s ?) .
Prędkość po WI-FI to “oddzielne zagadnienie” !

Jak serwer pozwala (29x8=232Mb/s) :
New photo by KAZIMIERZ DANIEL

przewod mam pierwszy lepszy z domu podpieprzony takze mysle ze to nie kwestia przewodu

To źle myślisz ! Naprawdę nie stać Cię na przewód RJ-45 CAT6 za ~20 zł ?
Karta LAN RJ-45 działa w trybie 1Gb/s (100Mb/s) ?

Jeżeli kolega opos23 łączy się przez kartę 100Mb/s, to nawet kabelek CAT7 i 8 nie pomoże. ;o)

UPC 250/20 , karta 1Gbit, kabel cat5e 5m:
Ping - 16 ms
Pobieranie - 244.59 Mbps
Przesyłanie -19.78

Może być : CAT5E , CAT6 lub CAT6A (ale jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego) byle “nie pierwszy lepszy podpieprzony” , bo jak tu składać reklamację gdy sprzęt właściciela nie spełnia określonych wymogów ? Chyba , że ktoś się chce ośmieszyć !