Prędkość internetu

Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam internet w Vectra.Łącze w umowie to 150Mb/15Mb. Robiąc testy otrzymuję taki oto wynik: http://www.speedtest.net/my-result/6858639313. Czy waszym zdaniem jest to jeszcze akceptowalna szybkość?

Moim zdaniem tak.
Wiadomo, że nie na wszystkie serwery uzyskasz taką prędkość.
W umowie zapewne jest że “do 150 Mb”.
Inna sprawa to to co chciałbyś zrobić z “nieakceptowalną” prędkością i co masz przez to na myśli.

Prędkość niższa o 9% od maksymalnej, jaką deklaruje usługodawca to powód do zadowolenia, a nie skargi :wink:

Na speedteście Vectry mam podobne prędkości. A nawet mniejsze. Cały czas reklamuję te prędkości. Moim zdaniem powinno być bliżej 150. Vectra to moloch. Wiadomo jak taktują klienta.

Na co Ty narzekasz? Po pierwsze w umowie masz do 150 - na pewno, bo tak miałem zapisane u siebie, po drugie te kilkanaście megabitów to jest nic. Ludzie w umowach mają często 20, a ledwo 5 wyciągają. Ja tez mam narzekać i reklamować, bo w umowie od dostawcy mam napisane 150, a od kilku miechów mam 250?

Osiągi masz bardzo dobre - nie ma co narzekać!!! Powodzenia!!!

Przeczytaj umowę ,w większości umów jest prędkośc do np 150Mbps.Podczas testu musisz mieć wyłączone programy które korzystają z internetu,zaniżają prędkość.Powtórz kilka razy test,wyniki mogą się wtedy nieco różnić,ogólnie nie ma powodów do narzekania.

Ja mam napisane 150 a przeważnie nie osiągam 80. Ten załączony test to rekord w tym tygodniu.Screenshot-2017-12-4 Test połaczenia internetowego w sieci Vectra

Czyli infrastruktura, do której jesteś podłączony nie jest przystosowana do wysokich transferów. Nie wiem czy to się da reklamować, bo w umowie napisane masz “do”. Wiem, że można obniżyć prędkość by płacić mniej, ale taka usługa kosztuje kolejne pieniądze:

Zmiana pakietu / usługi / taryfy na niższą - 39,00 zł

Za 30 Mbit będziesz płacił wtedy 15 zł miesięcznie mniej.

Jest jeszcze w regulaminie punkt 4.2:

Ale nie wiem czy można go zastosować do prędkości Internetu.

Prędkość całkiem niezła. Powiem Ci,że bardzo często jest , że operator obiecuje inną prędkość, ale w rzczywistości okazuje się,ze jest o wiele mniejsza. Bo w umowie jest , że prędkosć to do. określonej wielkości. A nie obiecują konkretnie takiej.
Jeśli nie do konca Cię to satysfakcjonuje to porównaj sobie oferty jeszcze tutaj: https://panwybierak.pl/ - możesz sobie zrobić porównanie operatorów i ich ofert.

Wiem że prędkość niezła. Ale nieosiągalna w ciągu dnia. Przy największym obciążeniu. Normalnie osiagam 30-60 Mb/s.Po 23-ej 146Mb/s. Jest róznica! Screenshot-2017-12-10 Test połaczenia internetowego w sieci Vectra|658x437 Późnym wieczorem lub nad ranem

a w dzień Screenshot-2017-12-10 Test połaczenia internetowego w sieci Vectra

Takie uroki prędkości “do”. Za prędkość gwarantowaną płaci się kosmiczne pieniądze w porównaniu z tymi, o których tu mowa. Dość powiedzieć, że niecałe dwa lata temu za światłowodowe łącze symetryczne o gwarantowanej przepustowości 64 Mb/s przez 24 godz./dobę i 7 dni w tygodniu pewien operator żądał od pewnej instytucji… ok. 8000 zł miesięcznie.

Ja natomiast mam w domu łącze symetryczne 100 Mb / 100 Mb, ale o przepustowości “do” i bez gwarancji 24 h/365 dni. I dlatego płacę za nie 33 zł miesięcznie. I dlatego ostatnio, gdy ucięto kabel, to na naprawę czekałem… 6 dni. :expressionless:

Przez 6 dni to bym chyba zbudował tratwę i dopłynął do ameryki ze złości :laughing:

haha to chyba przenoszę się do vectry a nie asta net

Na nocne zmiany? :slight_smile:

Generalnie nie ma co narzekać, ale nie ma sie spodziewać,że prędkość będzie taka jak na umowie. Firmy chronią się faktem, że na umowie jest znaczone,że prędkość ma być do. A nie,że taka będzie. Najszybsze generalnie są usługi dostarczane za pomocą kabla. U lokalnych operatorów. I taką właśnie usługę polecam jeśli taką macie możlwośc. Ewentualnie światłowód. Firmy działające na danym obszarze można sobie sprawdzić na przykład tutaj: http://panwybierak.pl/ wpisując swój adres.

Ja sprawdzałem na speedteście i na predkosc.pl niestety różnice znaczne - nie wiem dlaczego.

Wszystko zalezy od obciążenia serwera do którego sie podłączasz, a nie tylko od usługodawcy. Poza tym ani Vectra, ani żaden inny operator oferujący internet w tak atrakcyjnych cenach nie gwarantuje maksimum tylko DO

Otóż ja po 5! miesiącach walki z Vectrą dopiąłem swego! Teraz mogę śmiało powiedzieć że mi net śmiga.

Operator wykonał fragmętację sieci.Wymienili również router. Wcześniej przy łączu 150/15, w ciągu dnia prędkość oscylowała w granicach 80 Mbps.Wieczorami nie wspomnę.Masakra była. Mowa o Vectra rzecz jasna.

Router też ma duże znaczenie, czesto stare dawane przez operatorów, jak i nowe routery od operatoróœ, robią problemy i może nie tyle przez sprzet w nich co stary firmware nie dopracowywany w ogóle prawie jakw TP-Linkach.