Predkosc kopiowania z cd rom-u

Moje pytanko dotyczy predkosci kopiowania

Na jednym dysku mialem zainstalowane dwa windowsy na

c win me

d win xp

dlaczego kopiujac film z cd romu na partycje e program total copy pokazywal ze pod win me kopiowalo do 6mb/s a pod win xp tylko 2mb/s

dodam ze to byl ten sam film, i z czasu kopiowania wynika ze pod win me kopiowanie trwalo znacznie krocej, jak to mozliwe??

win xp

kopiowanie: z dysku na dysk ok 46mb/s

z cd romu na dysk ok 2-3mb/s

win me

kopiowanie: z dysku na dysk ok 18mb/s

z cd romu na dysk ok 6-7mb/s

dysk wd 160gb 7200 pł. glowna msi, 2x 512mb ram, nagrywarka LG 52x24x52

Możliwości.

Wiarygodność programu sprawdzającego transfer - sprawdz to samo na innym programie.Zobacz jak kopiuje w Total Commander

Jak to samo.

XP brak sterowników lub najnowszych sterowników do płyty głównej.

Sprawdź transfery napędów w menadzeże urządzeń.

XP zużywa więcej pamięci operacyjnej więc może system musi kożystać z wirtualnej.

Błędy w XP.

Może do XP trzeba inaczej podpiąć napędy na taśmach.

I kanał IDE

Dysk systemowy jako Master na ostatniej wtyczce taśmy.

II kanał IDE

Nagrywara jako Master na ostatniej wtyczce taśmy.

CDROM na Slave i środkowa wtyczka.

Może trzeba wgrać do XP ASPI 4.71.2

Niebieska wtyczka taśmy sygnałowej lub najbardziej oodalona od środkowej podpinamy do gniazda płyty głównej.

Zainstalowane programy do nagrywania i inne np Alkohol,Clone lubią namieszać w sterownikach systemu.

Sprawdzilem podlaczenia taśm i mam dokladnie jak w opisie

przetestowalem predkosc kopiowania w total commanderze i jest tak samo. Nadal szybciej kopiuje na win me

nie wiem jak ze zgodnoscia sterownikow ASPI

jesli wie ktos skad moglbym sciagnac te sterowniki ASPI 4.71.2

to prosze o link

pozdrawiam

kamil

ASPI 4.71.2

czy dziala u was ten link?

u mnie niestety wyskakuje takia informacja

ERROR

The requested URL could not be retrieved


An FTP authentication failure occurred while trying to retrieve the URL: ftp://ftp4.inten.pl/software/soft2/ster … _471a2.exe

Squid sent the following FTP command:

PASS and then received this reply

Login incorrect.


Generated Mon, 04 Apr 2005 15:00:10 GMT by (squid/2.5.STABLE7)

a jak klikam w link to sie zaczyna ladowac strona po czym nic sie nie dzieje

zna ktos alternatywny adres z ASPI 4.71.2

Link zmieniony, powinno już działać.

zainstalowalem aspi ale nadal kopiuje tym samym tempem, nie rozkreca sie do takiej predkosci (glosnosci) jak pod win me

Metoda prób i błędów albo tak zostawić.

Sprawdz wszystko jeszcze raz,błędy systemowe,ustawienia transferów i programy zainstalowane na XP.

Możliwe jeszcze że słaby procesor ,mało pamięci RAM na system XP i sam system zżera zasoby i przy kopiowaniu spada transfer.

Lub komponenty kompa nie lubią XP,możliwe że napędy pracują zamiast w DMA to w PIO.

Zrób testy poszczególnych napędów pod XP i ME i porównaj - użyj pakietu z Nero.

Dysk możesz też sprawdzić.

Wydaje mi sie ze moja konfigoracja nie jest zabardzo przestazala

Barton 2600

msi nForce2 400mhz

2x 512 mb kingston

WD 160GB 7200 ( dziala w trybie Ultra DMA 5 - Ultra 100)

GF 5700 128 mb

LG 52x24x52 ( dziala w trybie Ultra DMA 2 - Ultra 33)

czy ma ktos jakis pomysl?

Mam takie samo wrażenie jak koledzy wyżej pisali - WinXP pochłania zdecydowanie wiecej wszystkiego niż ME wiec siłą rzeczy jeśli proc, ram i chipset są bardziej zajęte to samo kopiowanie odbywa sie wolniej. Jest to jakis problem czy po prostu chcesz wiedzieć czemu tak jest?

Nie wiem jak ty FARAL , ale ja jak cos kupie to lubie miec satysfakcje ze dziala prawidlowo :slight_smile:

pozdroofka

cobra

Jeśli zasoby sa bardziej wykorzystane to jakim cudem z dysku na dysk moj system jest w stanie kopiowac z predkoscia ok 46mb/s a z partycji na partycje do 21mb/s

Ok, nie doczytałem sie nigdzie wcześniej w tym topiku że coś kupiłeś i zastanawiasz się czy działa. Ale juz rozumiem, w porządku.

nie wiem, dochodzą tu różne inne czynniki - defragmentacja, system plików i takie tam.

Wczoraj pol dnia nad tym spedzilem, moje testy robilem przed defragmentacja, po defragmentacji, plik byl zgrywany dwa razy na ta sama partycje tylko do katalogu glebiej, a takze kasowany po zgraniu w jednym systemie i kopiowany jeszcze raz w drugim. defragmentowalem pod win me i pod win xp.

Robilem mase roznych kombinacji z kopiowaniem. Roznica miedzy jednym systemem a drugim jest dosc spora.

Zastanawia mnie dlaczego kopiowanie z dysku na dysk jest szybciej w xp a z cd na dysk w win me??

Konfiguracja kompa jest dobra.

Sprawdz wszystko jeszcze raz i poczytaj.

Jakim programem sprawdzasz transfery.

Użyj HD Tach 2.61

Wpływ może mieć system plików na dyskach czy masz FAT32 czy NTFS,czy mieszany oraz oczywiście budowa i parametry dysków i napędów.

Często tak jest że kopiowanie z partycji na partycje tego samego dysku jest wolniejsze niż z dysku na dysk,związane jest to z budową dysku,ułożeniem partycji na dysku i glowicą która musi odczytać i zapisać dane na tym samym dysku w róźnych miejscach,zwróć uwage na różną szybkośc odczytu i zapisu w różnych miejscach dysku,czyli na zewnątrz talerza szybciej a czym bliżej środka wolniej.

Dotyczy to również odczytu i zapisu płyt CD i innych.

Poczytaj w necie.

kopiowanie z FAT32 na NTFS

transfer dysków

HD Tach 2.61

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

http://forum.cdrinfo.pl/forumdisplay.php?f=2

Problem złożony zapraszam do lektury jak jesteś ciekawy problemu.

JN

Zle mnie zrozumiales bo nie chodzi mi o kopiowanie z dysku na dysk lub z partycji na partycje bo to akurat jest ok .

Problem tkwi w tym ze sa roznice w kopiowaniu z cd roma

Wszystko Ci napisałem to też tyczy się kopiowania z CDROM, nic więcej nie przychodzi mi do głowy,jeszcze raz pisze sprawdź wszystko i zrób testy i może dojdziesz w czym problem.

Może do CDROMA trzeba wgrać nowe firmware aby poprawnie współpracował z XP.

Wrzuć tu problem są dobrzy w tej dziedzinie.

http://forum.cdrinfo.pl/forumdisplay.php?f=2

JN

Dzieki zobaczymy co wymysla “mozgi” z podanego przez Ciebie forum

tematu narazie nie zamykac:P