Prędkość łącza wifi w sieci domowej

Witam , zrobiłem siec domowa na win7 tzn komuter stacjonarny i netbok , i mam takie pytanie , czy to normalne cze max predkosci kopiowania to 1 mb ??

a jak nie to w jaki sposób to przyspieszyć

P.S w systemie WiFi 802.11g zrobione

Oba kompy po wi-fi? Ja u siebie w takiej konfiguracji maks 2mbps (czyli 16MB/s) wyciągam, też w standardzie G, pewnie po podłączeniu obu kompów kablem miałbyś szybciej.

teoretyczna max prędkość w standardzie g 54 Mb/s ale nie ma żadnych szans na osiągnięcie tego tak jak niby w standardzie n 300MB/s :o dużo zależy od routera też.Prędkość przesyłania plików zwiekszysz troche jak wyłączysz wszystkie zabezpieczenia sieci

przeciez jak wyłącze zabezpieczenia to pijawki odrazu mi sie wkopia … a co do kabla to troche niezabardzo ciagac go po domu , bo to nie stacjonarny tylko netbok 10" NC10

Witam:

Panowie wielkość liter ma znaczenie.

bit (ang. bit) " b"

Bajt (ang. byte)" B"

gdzie: 1B = 8b

1 kb = 1024 b = 0,125 Mb, 1 Mb = 1048576 b = 128 kb

analogicznie

1 kB = 1024 B = 0,125 MB, 1 MB = 1048576 B = 128 kB

1Mbps (1Mb/s) = 0,125MB/s, gdzie “s” oznacza sekundę.

(“mega” zapisujemy zawsze dużą literą “M” bo małe “m” oznacza metr)

więc np. 2Mbps (2Mb/s) = 0,25MB/s

lub np. 2MB/s = 16 Mbps (16 Mb/s)

Jak widać zapis np. Mbps = Mb/s

Poprawcie mnie jeżeli coś nie tak napisałem.

Od. tematu:

Prędkość mojego łącza sieci domowej po WiFi to 1,9 MB/s = 15,2 Mb/s (15,2Mbps). To zwykła przyzwoita norma szybciej raczej nie będzie bo mam strasznie zapchane kanały przez sąsiadów (11 routerów widocznych). Do tego przenośnie telefony i inne urządzenia nie widoczne przez routery, które jednak zakłócają sieć. Jak muszę przenieść więcej danych pomiędzy kompami to podpinam kabelki.