Prędkość łącza

Witam mam takie pytanie sprawdzałem prędkość łącza na stronie http://speedtest.net.pl/ , i chodzi mi o to że mama moja ma internet radiowy teoretycznie 1024 , ale jak się najedzie myszką na ikonę na pasku zadań to pokazuje 11.0 Mb/s i test na tamtej stronie pokazał - Download 1665 kbp/s Upload 504 kbp/s , a ja mam internet z kablówki podobno 1 MB , po najechaniu na ikone na pasku zadań pokazuje 100 Mb/s a w teście Download 1053 kbp/s i Upload 245 kbp/s czy to znacy że radiówka mamy jest szybsza ?

Według testu, tak Twoja mama ma szybszego neta.

A to że na połączeniu pisze, to to że mama Twoja łączy się za pomocą standardu B-11Mbit/s a Ty popularną skrętką 100Mbit i tak też Ci pokazuje.

To jest raczej maxymalna prędkość przesyłania, z tym że u Ciebie byłoby to łatwiej wyciągnąć bo byś wydarł w transferze te 10MB/s a Twoja mama nie wiem czy coś ponad 500KB/s by przekroczyło.

no to skoro u mamy jest szybsze łącze to dziwne bo u mnie się szybciej np. filmiki na smogu buforują czy cokolwiek jak ściągam .

Testy są jakie są i według nich widać, że to mamy łącze bije Twoje.

Z tym, że:

-radiówka, lubi zwalniać wieczorkiem jak się ludu najdzie.

Więc raczej mógłbyś porównywać łącza przy godzinach dajmy 9 rano ale w dzień szkoły czy coś koło 7 ale w weekend i wtedy wątpie, że youtube by poszło wolniej u Twojej mamy czy transfer byłby słabszy(oczywiście na dobrym serwerze).