Prędkość linii w Moim mieście, ping

Pochodzę z miasta Iława na Warmii, jest to nie zbyt duże miasto.

Posiadam Neostradę 6mb/s i z tego co Mi mówią w salonie nie ma w mieście większej prędkości, gdyż są stare linie. W moi mieście jest jeszcze netia, multi media, radiówka, ale tylko neo/netia sięgają pod mój dom. Jak sprawdzić parametry linii : Ile max. może pójść MB/S ? I czy wiecie może coś na temat budowy jakiś linii na Warmii, koło Iławy ?

Z tego co wiem Ostróda(30km od Iławy) ma vectrę i neo do 12mb/s.

SNR Margin 15.5 7.0 db down/up

Line Attenuation 4.0 4.0 db

Data Rate 7456 576 kbps

Max Rate: 10592 724 kbps

masz napisane Max rate teoretycznie 10 mb praktycznie może z 7 byś wyciagnoł

Pamiętaj ze rutery pokazują dopuszczalna prędkość do przysłowiowego zero zaniku sygnału a tobie potrzebne jest przynajmniej 6 db na której granicy już sie znajdujesz czyli krotko Mówiąc nic z szybszego netu

jeśli masz modulacje g.dmt jesteś w adsl1 teraz to możesz brać 10Mb bo przełączą cie na adsl2+ (o ile są wolne porty na centrali) jeśli jesteś już w adsl2+ to może ze 2Mb więcej niż to co masz pójdzie.jeśli router nie kłamie i tłumienie jest rzeczywiście 4dB to centrale musiałbyś mieć zaraz koło domu i 20Mb powinno lecieć spokojnie.zadzwon na infolinie i dowiedz się czy jestes w g.dmt chyba że masz takie info w routerze??jeśli twój router nie obsługuje adsl2+ to czeka cię wymiana jeśli chcesz mieć coś więcej.po przejściu na adsl2+ max rate ci podskoczy

Centrala tzn. ? Jak sprawdzć w jakim jest się adsl’u ?

tam gdzie znalazłeś te parametry powinno pisać też w jakim adslu jesteś.Jaki masz router?centrala telefoniczna musi być blisko ciebie bo tłumienie masz malutkie

Router : TP LINK TD-W8901G

Takie co ma routerze :

Modulation :G.DMT

Na górze w ustawieniach routera obok ikonki firmy routera widnieje napis - 54M Wireless ADSL2 +Modem Router, czyli jestem w ADSL2, bo nigdzie więcej infa nie mogę znaleźć na ten temat.

Nie jesteś w adsl2+ tylko w g.dmt na twoim miejscu to bym nawet 20Mb brał wtedy jest pewne że przepną cie na adsl2+ chyba że dadzą ci brak możliwości technicznych bo nie ma wolnych portów adsl2+ w centrali jak na to tłumienie to powinno iść na full.mi też na infolinii mówili że pójdzie 2Mb a inni że 6Mb a w salonie mnie wyśmiali w końcu trafiłem na infolinii na typa który przyjął zamówienie na 20Mb i po kilku dniach miałem już włączone a parametry miałem dużo gorsze niż ty

Możliwe, że w ciągu tego pół roku co się zmieniło w Moim mieście, ale muszę teraz czekać na koniec umowy czy mogę od tak zadzwonić ?

możesz teraz ,a ile ci zostało do końca umowy?dowiedz się czy będziesz w adsl2+ bo jak będą cie trzymać dalej w g.dmt to nie wycisniesz 10Mb jak już będziesz miał te 10Mb to daj parametry jeszcze raz to się zobaczy ile pójdzie więcej

dzięki, pomogłeś.

Dodane 04.08.2011 (Cz) 20:25

Mam jeszcze jedno pytanie, czy kiedy przejdę na 20mb/s ping będzie lepszy ? Z tego co słyszałem ryb fast w neo jest tylko na 512kb/s i 1mb/s.