Prędkość pamięci flash - FAT32, NTSF

(dark__jedi) #1

Może ktoś mi wyjaśnić, dlaczego prędkości zapisu i odczytu w systemie plików NTSF na pendrivie są dużo większe niż na FAT32.

Mam flasha 32GB OCZ przetestowałem go pod dwoma systemami plików.

Najgorsze jest to, że NTSF nie jest wykrywalny w urządzeniu typu DVD i konsola. Tam musi być użyty FAT32.

Zna ktoś rozwiązanie, które umożliwiłoby szybki zapis z kopiowaniem oraz dostęp do urządzeń RTV?

(Cesc 93pl) #2

To nie jest

, tylko NTFS

(system) #3

Już tak jest.... system plikow FAT32 maja dyski twarde a pendrive maja system plikow NTFS

(Cesc 93pl) #4

Minimalny rozmiar partycji na NTFS to bodajże 20 czy 30 GB.

(Tezarrus) #5

ntfs jest szybszy ale nie włożysz go na starszych systemach np na Milenium...

(dark__jedi) #6

Wychodzi na to, że muszę pogodzić się z tymi różnicami dopóki nie opracują formatu NTFS na urządzenie RTV. Zostaje na NTFS i kupię jakąś kartę SD na FAT32 do RTV i tyle...

Pozdrawiam, wszystkiego dobrego w nowym roku...

(Tezarrus) #7

chyba nie ma aż takiej wielkiej różnicy w transferach ...

(Ponki1986) #8

Jak dotychczas nie spotkałem się w swojej karierze aby FAT32 miał główne przeznaczenie dla dysków twardych, a NTFS dla pamięci Flash, prędzej odwrotnie. Poczytaj sobie chłopcze historię systemów obsługi plików i potem dodawaj komentarze.

(dark__jedi) #9

W zależności od pliku rzecz jasna 5-7 Mb zapis na Facie czasami 9Mb, na NTFS 10-17Mb różnica jest olbrzymia zwłaszcza że ten pen ma 32Gb a zapełnienie go z prędkością 5Mb trwa wieki.