Prędkość pobierania plików z internetu przy necie 1 Mb/s

Mam net 1 Mb/s radiowy i jak pobieram jakąś grę np, z platformy steam to prędkość pobierania wynosi 128 kb/s.

Kiedyś miałem też 1 Mb/s neostradę i tak samo mi pobierało, ale teraz gdy kupiłem internet radiowy wyglądało to tak:

1024 / 256 kbps

Czy to chodzi może o prędkość wysyłania, proszę o odpowiedz.

1024 / 256 kbps

pobranie / wysyłanie wyrażona w kilobitach na sekundę

w kilobajtach (KB/s)

120 \ 30

Czyli wszystko jest ok. Z neta powinno pobierać mi pliki z prędkością do 128 kbs a nie do 256 kbs ? nie wiem czy to sie pisze kbs czy kb/s czy może kbps.

Pawel280 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Prędkość pobierania powinieneś mieć około 128 KB/s, a wysyłania 32 KB/s. Pamiętaj, że KB to nie to samo co Kb (1KB=8Kb).

Czyli o co chodzi z tym - 1024 / 256 kbps ?

256 kbps to ?

Nic z tego już nie rozumiem.

1024 / 256 kbps

256 kbps to ?

A jak ja pobieram to do 128 kbs czy tam kb/s czy tam kbps.

Czyli za co odpowiada 256 kbps ? to jest takie coś że np. z taką prędkością mogę wysłać filmik do serwisu youtube ?

Czyli nie ma takiej możliwości na świecie bym miał internet 1 Mb/s i pobrał jakiś plik z internetu z prędkością do 256/kb/s ?

W takim razie 256 kbps to ?

Nie ma mowy! Jeśli pobierasz pliki z prędkością 256 kB/sek, to masz sieć 2 Mbitową. Upload natomiast może być bardzo różny, zależy od dostawcy. Sprawdź sobie na: http://www.speedtest.net/ Wybierz na mapce Warszawę.

1024 / 256 kbps

W Takim wypadku 256 kbps to:

Prędkość wysyłania czy może, prędkość płynięcia wody w strumieniu ? :smiley:

To jaką ma prędkość wysyłania, zależy od dostawcy. Napisał wyżej, że ma wysyłanie 256kbps co jest równe 32KB/s, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. I zauważ, że 64kb/s to nie tyle samo, co 64kB/s.

Z tego testu co podałeś wyszło mi

Prędkość pobierania 1.03 Mb/s

Prędkość wysyłania 0.26 Mb/s

I uwaga - Ping 12 ms :smiley:

Czyli mój upload to w końcu

32KB/s czy 64kb/s ?

256 kbps to 32KB/s czy 64kb/s ?

Z wyników testu, które załączyłeś, jasno że wynika, że masz wysyłanie 32KB/s czyli 256Kb/s.

64Kb/s to inaczej 8KB/s.

Czyli upload mam 64kb/s

A to kbps to co to jest ?

kbps - Jednostka opisująca szybkość transmisji danych. Jeden bps jest równy jednemu bitowi przesłanemu w ciągu sekundy, a więc jest to wartość bardzo mała. Modem przesyła dane z szybkością mierzoną w kilobitach na sekundę (1 kbps = 1024 bps). Sieci LAN działają z jeszcze większą prędkością, mierzoną w megabitach na sekundę (1 Mbps = 1024 kbps). Najszybsze znane obecnie medium - światłowód - może przesyłać gigabity danych na sekundę (1 Gbps = 1024 Mbps). Ang. bits per second - bity na sekundę.

kbps oznacza “kilobit per second” (można stosować zamiennie z kb/s). Wysyłanie masz 256 kilobitów na sekundę czyli 32 kilobajty na sekundę.

A na wypowiedzi “dark35890” nie zwracaj uwagi, bo nie ma pojęcia o czym mówi, albo po prostu trolluje. Napisał na przykład, że 1024 kbps = 256 kbps, co jest oczywiście nie prawdę bo 1024 nie jest równe 256 :x

Czyli mam 32KB/s

Czyli to jest 4 KB/s

Upload

32KB/s to prędkość wyrażona w kilobajtach.

256Kb/s ta same prędkość wyrażona w kilobitach, gdyż 1 kilobajt jest równy 8 kilobitów.

W informatyce dla 1 kilobita stosuje się oznaczenie 1Kb, a dla 1 kilobajta stosujemy oznaczenie 1 KB.

Stąd ostatecznie wysyłanie masz 256Kb/s czyli 32 KB/s. Zauważ różnicę pomiędzy “B” i “b”. B pisane z dużej litery oznacza bajty, pisane z małej oznacza bity.

upload 256 kb/s = 32 kB/s

download 1024 kb/s = 128 kB/s

256 podzielone przez 8 = 32

1024 podzielone przez 8 = 128