Prędkość pobierania torrentów spada do 0

Witam na forum! Mam taki problem, że ściągam sobie torrent i nagle w pewnym momencie, różnie to jest, wysyła a pobieranie spada do 0. Nie jest to problem z ratio, bo na wszystkich torrentach ostatnio mi tak się robi. Jeszcze tydzień temu tego nie miałem. Mam obecnie utorrenta a wcześniej miałem Vuze. Problem mimo to pozostał. Taka śmieszna sytuacja brakuje kilkuset kB i nagle zatrzymuje ściąganie i cały plik już jest do wyrzucenia. Uruchamianie od nowa nic nie daje. Z przeglądarki wszystko ładnie ściąga, internet dobrze działa, zero problemów z połączeniem. Proszę o pomoc. Nie wiem czy to dobry dział dla tematu, jakby co proszę o przeniesienie. Pozdrawiam.

Zmniejsz ilość jednoczesnych połączeń (zapewne masz ustawione na kilkaset w danym momencie).

Jak to zmniejszyć w utorrencie? Nie wiem gdzie to ustawić, mogę tylko prędkość wysyłania i pobierania ustawić. W ustawieniach szukam ale coś nie mogę znaleźć, no i nie pomaga mi kiepska znajomość angielskiego.

http://gallery.dpcdn.pl/imgc/Tools/13270/g_-_-x-_-_s_13270x20110623195225_04.png Tu masz opcje dotyczące ilości połączeń. Zmniejsz na powiedzmy 100/40/4.