Prędkość połączenia a pobieranie plików

Witam serdecznie :slight_smile:

Mam pewien problem i nie wiem czy to tylko mój wymysł czy mam rację.

A mianowicie chodzi o prędkość połączenia mojego internetu a jak to powinno przekładać się na prędkość w pobieraniu plików. Posiadam radiówkę. Wykonałem test prędkości połączenia na speedtest.pl i wynik jest taki:

Download: 2028 kbps (253.5 KB/s)

Upload: 592 kbps (74 KB/s)

Korzystam z pobierania plików za pomocą rapidshare.com. Przy ściąganiu pliku w opcji free user prędkość pobierania jest w granicach 60 KB/s, ale to normalne bo to są ograniczenia ze strony rapidshare. Problem pojawił się w momencie gdy wykupiłem konto premium na rapidshare.com (a zatem brak ograniczeń w prędkości pobierania). Pliki pobieram za pomocą Internet Download Manager, no i przy pobieraniu jednego pliku prędkość niestety wcale sporo nie wzrosła, ściąga około 80 KB/s. Gdy chce pobierać równocześnie dwa pliki naraz prędkość ta dzieli się na pół co sprawia, że pobieranie jest naprawdę długie. Czy mam rację twierdząc, że skoro w teście otrzymałem wynik download 253.5 KB/s to w takich granicach powinno przebiegać moje pobieranie plików? Chciałem dziś obejrzeć jakiś filmik w necie i Internet Download Manager jakoś samoistnie zaczął mi go ściągać, prędkość pobierania była w granicach 120 KB/s.

Co mogę zrobić aby wykorzystywać na maxa prędkość pobierania? Czy może wszystko jest w porządku? Proszę o radę

Pozdrawiam