Prędkość procesora zbyt mała?

Mam pytanie odnośnie procesora Intel® Core2 Duo CPU T7100 @ 1.80GHz

CPUZ pokazuje że prędkość jest około 1200MHz nawet przy obciążeniu procesora w 100%

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … faeec.html

i obojętnie co robię na kompie prędkość się praktycznie nie zmienia w raporcie z everesta też pokazuje 1200

a w dalszej części raportu jest

nia bardzo wiem dlaczego tak jest

wszystko gra ,jeśli procesor potrzebuje sam zwiększa mnożnik na 9 i masz 1800GHZ

taka sprytna bestia :):slight_smile:

miałem takie same wątpliwości z moim E8400:)

ok tak myślałem ale nigdy nie udało mi się z niego wycisnąć tego 1800 :stuck_out_tongue:

Wszystkiemu “winne” Enhanced Intel SpeedStep Technology. Gdy obciążysz procesor to zauważysz, że zmieni się mnożnik i napięcie rdzenia. Technologia ta pozwala oszczędzać energię kiedy procesor jest nieobciążony. Można to wyłączyć w biosie lub/i zmienić schemat zarządzania energią na inny niż “Przenośny/Laptop”. Ogólnie funkcja pożyteczna i nie ma po co wyłączać.

tak właśnie obciążyłem procesor jak mogłem najbardziej a prędkość się nie zmieniłem

foto w poście powyżej

Jeśli się nie mylę (a mogę) to CPU-Z nie pokazuje parametrów dynamicznie (jeśli chodzi o mnożnik). Lepszy będzie everest.

ok dzięki wszystkim za pomoc :roll:

Krzysztof C.

CPUZ pokazuje parametry dynamicznie

pozdrawiam

Z ciekawości sprawdziłem u mnie i akurat na desktopie nie pokazuje. Innymi słowy, jaki mnożnik “złapie” podczas uruchamiania, taki wyświetla przez cały czas. Na laptopie dynamika jest. Everest jest wolny od tej przypadłości.