Prędkość przez WiFi dużo mniejsza jak po kablu

Witam,

Mam problem z prędkością używając Wifi. Po kablu mam prędkość 25Mb, a kiedy łącze się przez WiFi spada do 5, a o pobieraniu czegokolwiek mogę zapomnieć. Sprawdzałem inssiderem czy kanały się nie gryzą i wszystko było ok. Ściągnąłem również najnowszy firmware do routera. Mój router to TP-Link TL-WR340G. Mam go już od 2 lat i wcześniej wszystko dobrze chodziło, dopiero teraz po rekonfiguracji zaczęło się psuć. Zamieszczam również screen’a z inssidera jak to wygląda. Proszę o pomoc bo sam nie wiem co z tym zrobić, było dobrze a jest fatalnie. Aha i internet mam z UPC 25mb

http://img835.imageshack.us/img835/4182/screenvl.jpg

Cały czas sprawdzam i czy tu jest wszystko w porządku, że jestem jakby połączony do dwóch sieci?

http://img546.imageshack.us/img546/5477/screen3n.jpg

Sam nie wiem co zrobiłem ale zaczęło chodzić. wolniej jak po kablu ale 18Mb już jest wystarczająco. Głównie motałem z szyfrowaniem i ustawieniach routera. Mimo że w inssiderze nadal mam amplitude na poziomie 30 db da rade teraz cos robić.

Na screen’ie jest pokazane, że są dwa urządzenia połączone przez wifi do routera, jednym z nich jest Twój komputer…

A co do prędkości, jakie masz ustawienia w “Wireless Settings”? Sprawdziłbym też konfigurację karty sieciowej…

Może drugim urządzeniem jest właśnie modem z UPC.

Oto ustawienia routera: http://img33.imageshack.us/img33/2153/screen4mv.jpg

Teraz wszystko zaczęło działać wydaje mi się, że ruszyło bo zmieniłem kanał na 3, mimo, że wcześniej próbowałem kilka innych nie było rezultatu. Wykminiłem też, że to że mam małą amplitudę to dobrze bo to siła sygnału.

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

Mało prawdopodobne (chyba że jest podpięty po wifi ;)).

Pierwszy, z “AP-UP”* to sam router Tp-Link (w dziale Status powinieneś znaleźć ten sam adres mac). Drugi, z WPA2-PSK jest Twoim komputerem (takie masz ustawione zabezpieczenia na połączenie wifi).

* w wolnym tłumaczeniu “Access Point - Działa”

mam nadzieję, że już dobrze

Dodane 09.09.2012 (N) 13:51

ok dzięki wielkie za pomoc. Problem już rozwiązany więc temat można zamknąć.

Tak, ten drugi, to klient (host) podłączony do AP, ten MAC nie ma na liście dostępnych sieci bezprzewodowych.

UPC oferuje modemy z WiFi, ale musiałby on działać jako AP Client Router (WISP), ale to wątpliwe, bo łacze dostarczane jest przez kabel koncentryczny, a nie bezprzewodowo.

Kanały owszem, nie gryzą się, ale zakresy częstotliwości kanałów nakładają się na siebie, co w przypadku dużej liczby sieci jest nieuniknione. Możesz spróbować ustawić kanał 13, który w tym przypadku nachodziłby na siebie tylko z kanałem 11, zakres kanału 3 lub 4, który masz ustawiony obecnie, nakłada się z zakresem częstotliwości kanałów 1, 2, 6 oraz 7, tak więc kanał 13 jest najmniej obciążony. W najlepszej sytuacji jest tu kanał 11, gdyż nie nakłada się z żadnym innym, ale niestety jest on już zajęty. Zresztą sam zobaczysz to o czym tu piszę, gdy sprawdzisz zakładkę 2,4GHz channels.

jaki laptop, system?

czy posiadasz antywirusa ? próbowałeś zaktualizować sterownik do karty wifi , usuwałeś Crapware ?

wrzuć log z OTL

Pozdrawiam