Prędkość transferu dysku ssd

Witam. Zakupiłem właśnie dysk SSD OCZ Vertex4 i jest problem z tranferem. Mianowicie według testów dajmy na to programem AS SSD odczyt sekwencyjny wynosi 498 MB/s, a zapis 391 MB/s. Odczyt losowy 4k-64 329 MB/s, zapis 305 MB/s. I czas dostępu podczas odczytu 0,135 i podczas zapisu 0,035. Jedynie odczyt losowy 4k jest w normie - troche słabiej niż testy, ale w granicach normy.

Ogólnie u mnie wyniki wyglądają tak http://www.picshot.pl/public/view/full/215199

Gerneralnie teraz jak robiłem n-ty raz już test z rzedu to Odczyt sekwencyjny się poprawil bo trzymal się na poziomie 270 MB/s. Tryb SATA mam ustawiony na RAID. I mam zainstalowane najnowsze sterowniki od Intela. System był instalowany pare godzin przed testem, na dysku SSD już po zrobieniu RAIDu.

Pytanie brzmi w czym może tkwić problem?

Ja nawet nie rozumiem o co ci chodzi. Co jest nie tak, bo wynik testu jest normalny?

Na forum OCZ do testów szybkości zalecają tylko program ATTO.

Nie wiem czy wiesz ale zbyt dużo testów dysku ssd może zmniejszyć jego wydajność, szczególnie jeśli następują po sobie.

Tzn jemu się własnie polepszyło a największe odchyły występują w tym 4k-64 w zapisie, bo u mnie jest to na poziomie 60 MB a w teście jest 300, i zapis sekwencyjny też nie jest jakiś super skoro ja mam 190, a na teście znow jest na poziomie ponad 300 MB/s.

Wgrany najnowszy firmware dysku?

Podpięty przez SATA III?

W sumie z firmwarem muszę sprawdzić, pod SATA III oczywiście, że podpięty

I proponowałbym by dysk pracował w trybie AHCI a nie RAID

Tzn z tego co wiem nie da się wydzielić trybu dla konkretnego dysku, a mam w RAID 2 dyski HDD złączone. Chyba, że o czymś nie wiem, a płytkę mam ASRock P67 Pro3.