Predkosc wiatraka boxowego za duza?

Mam problem. Ostatnio sprawdzalem na speedfanie oraz na everscie temperarury poniewaz komputer strasznie buczał. Zobaczylem jeszcze predkosci wentylatorów. I co widze. Wentylator Boxowy procesora Intel Pentium D kreci sie z predkoscia 4300 rpm. Jego temperatura wynosila 47 stopni. Czy wiatrak sie nie spali przy taich obrotach. Dodam jeszcze ze mam jeszcze dwa wiatraki. Jeden z tylu obudowy a drugi naprzeciwko procesora zamontowany na sciancce bocznej aby wydmucjiwal cieple powietrze ktore wytwarza wiatrak procka[attachment=0]bez tytułu.JPG[/attachment]

wentyl sie nie spali, co najwyzej bedzie zycie uprzykszal wyciem :smiley:

a tego na sciance bocznej przeloz odwrotnie, by wpychal powietrze z zewnatrz na proca wlasnie - obnizy sie temperatura i obroty wentyla spadna

Ok dzieki za pomoc. A czy jest sens kupowac taki wyentylator na karte grafiki poniewaz ma 50 stopni : http://www.allegro.pl/item396778933_wentylator_na_sledziu_gembird_tanio_f_vat.html

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 7:49 został dopisany post przez luczki

Mam karte geforce 7300gt chlodzona pasywnie

raczej sredni, bo raz ze maly wyjec a dwa, ze prosciej kupic byle jaki np. 120’ i strapami podczepic do radiatora (na 5v bedzie i cichszy i wydajniejszy niz ten podany)

tylko troche ciezko bo tam jest glupi a radiator na tej karcie ze buba nie ma jak go podczepic nawet drucikami

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 8:16 został dopisany post przez luczki

zobaczcie cos dziwnego :[attachment=0]twer.JPG[/attachment]

nie wierze, ze nic sie nie da zrobic - zawsze jest jakies wyjscie, o np. normal_Inno7300GT_vmod2.jpg

ostatecznie samemu na sledziu kombinowac z mocowaniem na jakiejs ramce, chocby i z drewna :smiley:

po za tym, pokaz swoja karte, bo modeli z pasywnym chlodzeniem troche bylo

ps. a nie zauwazyles, ze wartosci sa te same dla cpufan i case, tylko inaczej nazwane - bug w sofcie lub na mobo

Ale zobacz jak jest u mnie :[attachment=0]ggdgh.JPG[/attachment]

luczki , Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

no ja nie widze zadnego problemu - jedna strone przykrecasz do radiatora a druga na gumce mozesz przypiac wokol karty (slot sie konczy i nawet o niego mozna zahaczyc)

tam nawet 140’ mozna dac - nic sie nie stanie, jak bedzie wystawac, ale pewnie pod 92’-120’ i taki kup wentyl - arctic cooling, acutake, xilence z tanszych, noctua, fander czy noiseblocker z drozszych