Prędkości na routerze a telefon

Witam, posiadam router Huawei b315-22 z kartą T-Mobile, podpieta pod niego panelówka z wzmocnieniem 2x17dbi, kable 5m, antena firmy yagi i mam mały problem na routerze pokazuje mi prędkości 40-60 Mbps, jaknak jak wyjmę kartę i przeloze do telefonu prędkości na nim to 180-240 Mbps. Parametry na routerze to:

|RSRQ:|-6dB|
|RSRP:|-57dBm|
|RSSI:|>=-51dBm|
|SINR:|29dB|
|Band:|3|

To może być wina routera czy coś innego? Router nie ma 5GHz tylko 2,4…

O ile mnie pamięć nie myli, LTE ma różne kategorie (cat) i tu może tkwić problem z tą szybkością. Ten router może nie obsługiwać wyższej kategorii, którą z kolei wspiera Twój telefon. Jaki masz smartfon?

B315 jest cat.4 bez agregacji pasm. Stąd takie wyniki. Telefon agreguje pasma: 2-4 stąd taki wynik. Telefon moze miec modem cat.6 i wyżej z agregacją pasm.

Podaj jaki to telefon? WiFi z routera tez spowolni internet, akurat tego, a po kablu ten router maks z 90Mb/s pociągnie.

Telefon Huawei p20pro Lte cat18… Tak ten router ma cat4 czyli do 150Mbps… Pozostaje sprawdzić inny router, bo parametry chyba są dobre

Nie są złe, ale routery z modemem agregującym pasma najcześciej jako główne pasmo, którego widac parametry używa 2600Mhz w przypadku T-Mobile i jakie pasma dalej agreguje nie wiesz. Testuj na połączeniu kablowym bo wiFi nawet 5Ghz czasem zawodzi. Z Huawei masz B525 cat.6 agregacja 2 pasm, B715 od PLAY agreguje 3 pasma. ALE T-Mobile narazie tylko w Warszawie uruchomiło agregację 3-4 pasm, reszta kraju tylko 2 pasma na nadajnikach agreguje. Musisz mieć mało obciążony nadajnik, że masz takie prędkości.

Poniżej filmiki, które powinny trochę poszerzyć wiedzę na ten temat

Dzięki za filmiki wglebiam się w oglądanie… Na b525 80 mbps czyli lepiej.

Tel:

Dobra temat rozwiazy 140mbps po ustawieniach.
Dzięki za pomoc

Na B525, B618, B715 bawiłem się w to wymuszanie pasm i za każdym razem było gorzej. Na B525 było 2100+800Mhz, na B618 i 715 2100_1800Mhz i mimo wymuszenia, tego, ze połączył się z bliższym nadajnikiem i pokazywania LTE+ ledwo było 10-20Mb/s. Kiedy router przywróciłem do ustawień fabrycznych wyszukiwał nadajnik (B618 i B715) na głównym paśmie 2600Mhz i 40-60Mb/s było przy LTE do 60Mb/s mimo, ze po samych parametrach sygnału było widać, że łączy się z dalszym nadajnikiem.

Wnioski wyciągnijcie sami.

Jakich ustawieniach. Pochwal się, może komuś się przyda.

Aż tak wiele to nie zmieniałem, główna zmiana to router na 525 wymieniłem i antene na dach dalem. Dobrze, że na poddaszu mieszkam to kabel od anteny starczyl i wymusiłem mu 2600 1800 do tego 300 zł za samowolne wejście na dach i oszpecenie elewacji budynku i mega zje** od administracji budynku;///// Reasumując ten 1 router b317 nie dawał rady…

Na głównej stronie www routera obok LTE pojawia się plusik jak np. coś pobierasz?

Nie mam, samo LtE pokazuje, w tym programie HManager pokazuje Lte+ cały czas …

Jak pokazuje w HManager to na stronie głównej routera też powinno.