Preloader obrazków

Czy ktoś może mi podać łatwy w użyciu skrypt na preloader obrazków któy zanim obrazek sie wczyta będzie wczytywał prosty, małej wielkości gif. I dokładnie opisać jak go użyc bo nie jestem zaawansowanym webmasterem:D Z góry dziękuje:)

PS. żeby ktoś nie napisał, , poszukaj na google.pl" , bo szukałem i te które tam sa to albo nie wiem jak użyć albo nie działają :slight_smile: Proszę o jaknajszybszą odp. bo potrzebnemi to jest na jutro :frowning:

Złączono Posta : 25.11.2007 (Nie) 22:09

Znalazłem coś takiego ale nie wiem jak to zastosować, może ktoś mi to wyjaśnić i pokazać jak zrobić?

Przeglądając jakiś czas temu strony natrafiłem w sieci na genialnie prosty “preloader” wczytywanych np. w galerii obrazków. Otóż jako tło wczytywanej grafiki zastosowano inny plik graficzny, który jako animowany gif sprawiał wrażenie “wczytywania się” grafiki. Oczywiście gifek niewiele ważył i raz wczytany na kolejnych stronach natychmiast zachowywał sie jak prawdziwy preloader.

W przykładzie poniżej zastosuję klasę chociaż nic nie stoi na przeszkodzie aby preloadera używać do wczytywania wszystkich obrazków:

.preloader {

background: url(obrazki/loading.gif) no-repeat 50% 50%;

}

Jak widać gif nie będzie powielany w przestrzeni zajmowanej przez obrazek i został wyśrodkowany zarówno w pionie jak i poziomie. W tym przypadku do wczytywanego obrazka dodajemy klasę czyli:

[/code]




Oczywiście do klasy możemy dopisać szereg innych cech definiujących obrazek, chociażby border: 0 itd… Jeśli ktoś zechciałby wczytywać wszystkie pliki graficzne z “preloaderem” wystarczy w pliku css wpisać:

[code]img { background: url(obrazki/loading.gif) no-repeat 50% 50%; }

I jak? Jak to zrobić? Co gdzie wkleić? Bardzo proszę - pomóżcie :slight_smile: