Premiera OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro

Co sądzicie po wczorajszej prezentacji nowych modeli telefonów od OnePlus 7?

Na internetach są już pierwsze wrażenia i testy:

Test kamery i porównanie do flagowców konkurencji:

W Polsce jak na razie OnePlus 7 jest na x-kom.

Według mnie wersja podstawowa jest bardzo zbliżona do poprzednika - OnePlus 6t.

Wersja Pro wygląda szczególnie ładnie, bo nie posiada notcha, dziurek w ekranie.

Rewolucji nie ma zbytniej, choć cena zaczyna pomału przerażać.

Pro nebula blue jest piękny…


na razie cenowo bardzo dużo, ale może będą tanieć z czasem

Ceny do niczego, a wielkiej rewolucji jakoś nie ma. Uważałem, że Notch jest paskudny, ale ta wysuwana kamera wg mnie wygląda jeszcze gorzej. Mi Mix 3 miał to ciekawie rozwiązane - wystarczyło trochę to doszlifować. A tutaj mamy takie nie wiadomo co, które jeszcze można uszkodzić.

Mnie najbardziej przeraża jakość wideo, a konkretnie odwzorowanie kolorów. Brak ładowania indukcyjnego dodatkowo wprawia mnie w konsternację.

Nie wiem czy nie lepiej brać Mate 20 Pro. Świetny aparat, ładowanie indukcyjne i z dwojga złego lepszy jak dla mnie już ten notch choć za nim nie przepadam. Do wyrwania w okolicach 3000. OnePlus ma OxygenOS ale reszta nie powala. Procesor też nie ratuje sytuacji. Niestety “zabójcy flagowców” tracą ostatnio jeden z najważniejszych atutów - cenę.

Brzmię już trochę jak kolejna reklama na DP, ale z Mate 20 Pro po prostu jestem zadowolony, a bebechy ma jak najbardziej top.

Gorzej jak się ktoś obudzi z androidową ręką w nocniku za 90 dni.

Równie dobrze można się z nią obudzić biorąc cokolwiek z Chińskiego. Pewniakami są chyba obecnie iPhony i Samsung

Już jest Aptoide w planach :slight_smile: dograć tylko aplikacje i git

Okej, miałem okazję testować zwykłą 7 (dokładnie tą: https://www.x-kom.pl/p/495032-smartfon-telefon-oneplus-7-8-256gb-dual-sim-mirror-gray.html?utm_source=KK&utm_medium=spec) i muszę przyznać, że wykonanie jest pierwszorzędne. Czuć flagowca z prawdziwego zdarzenia. Aparat bardzo fajny, chociaż na auto przy sztucznym oświetleniu było widać lekkie ziarno. Jeśli chodzi o wydajność, to rakieta.