Premiere Pro 20 i nagrywanie głosu - problem

Cześć,

Ostatnio mocno aktywnie uczestniczę w procesie szkoleniowym Adobe Premiere Pro 20.

Aktualnie znajduję się na lekcjach związanych z usuwaniem szumu i pogłosu, podczas nagrywania głosu wewnętrznie w programie.

Posiadam i korzystam z interfejsu Focusrite Scarlett 2i2, mikrofonu Rode NT1-A oraz słuchawek Sennheiser 560S.

Problem nie tkwi w samym nagrywaniu, lecz odsłuchu dźwięku/nagrania. Okazuje się, że głos jest odtwarzany tylko w jednej (lewej) słuchawce (prawa strona jest jakby wyłączona). Weryfikowałem inne portale, yt, spotify i wszędzie tam, słuchawki działają poprawnie, więc podejrzewam, że ta pierdoła to kwestia wewnętrznych ustawień, których nie potrafię zlokalizować. Jeśli ktokolwiek miał podobny problem, bądź wie, jak przez to przebrnąć, bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki, bo stoję ze swoją edukacją.

Dzięki serdecznie!

Może mikrofon nagrywa w mono lub skopane audio kursów.

Podobno inni wkładają jack do połowy i wish there was a way to 'force mono' on youtube so i could get the same audio ... | Hacker News i nie mają też stereo.

Przyjacielu,

proszę wybaczyć za zawracanie głowy - co się okazuje - pierdołą. Niestety, ale tkwiłem w czasoprzestrzeni bezradności i musiałem sprawę rozwiązać. Twoja wskazówka okazała się kluczem do sprawy.

———-
Jak to zrobić?

Tworzymy nową ścieżkę audio a w jej zaawansowanych preferencjach, ze stereo/standardu, podmieniamy na mono. Działa. Tyle.

Dzięki Krystian, obyś zawsze miał obok siebie kogoś, kto wesprze Cię we wszystkim, choćby w płytkiej bagateli.

Pozdrawiam.