PREPAID zablokowane konto, rzekome naruszenie regulaminu?


(sebaele) #1

witam.

Problem przedstawia się następująco, dziś 26.09.11 w godzinach popołudniowych otrzymałem sms z numeru 2334 o następującej treści:

"W związku z naruszeniem 31 pkt 1.4 Regulaminu Świadczenia usług Telekomunikacyjnych PTK Centertel wypowiadamy umowę o świadczeniu usług telekomunikacyjnych."

Sprawdziłem punkt 1,4 paragrafu 31 brzmi on następująco:

1.4 wykorzystywania numerów abonenckich aktywowanych w sieci Operatora do kierowania do sieci Operatora ruchu telekomunikacyjnego z

innych sieci telekomunikacyjnych bez zgody Operatora lub do kierowania ruchu telekomunikacyjnego w ramach sieci Operatora za pomocą

adaptera bez zgody Operatora;

Czy może mi ktoś wyjaśnić o co dokładnie chodzi bo nie za bardzo rozumiem, z góry dziękuję.

Pozdrawiam


(system) #2

Przyznam, że siedzę w tym już długo i pierwsze słyszę żeby komuś zablokowano konto na podstawie tego paragrafu.

Być może wykonywałeś dużą ilość połączeń a Orange uznało to za podejrzane, ale tak naprawdę możemy tylko gdybać.

Najlepiej zrobisz jeśli udasz się do salonu Orange i tam dadzą ci uzasadnienie decyzji o wypowiedzeniu umowy. Oczywiście możesz się od tej decyzji odwoływać - najpierw reklamacja do Orange jeśli odpowiedź będzie negatywna to odwołujesz się do UKE i UOKiKu - w tych urzędach z pewnością pomogą z opornym operatorem.


(sebaele) #3

Dzwoniłem do Orange ale miła pani nie mogła mi wytłumaczyć co to za wykroczenie, powiedziała mi tylko że musiałbym pisać pismo i to wszystko. Przed zablokowaniem karty wykonałem parę przelewów sms na inne numery i teraz obawiam się że Orange może zabrać te środki tym osobą którym przelałem… Co wy o tym myślicie?


(takiktoś) #4

Według mnie nie może zabrać tych środków. Nie należą do ciebie ale do innych osób więc zabrać tak sobie bo wcześniej były to twoje pieniądze… bardzo wątpię. :slight_smile:


(Drobok) #5

Zadzwoń do nich :slight_smile:


(antiferno) #6

A nie prowadziłeś jakiejś działalności zbierając opłaty na 1 numer a potem sobie przelewając lub np wyłudzając doładowania na kamerke ? : P


(sebaele) #7

nie