Prepaidy rejestrowane w bazie danych ABW CBA Policji

Nowe wytyczne UENWO dla “polskiego rządu” w celu powiększenia inwigilacji społeczeństwa i ograniczanie swobód obywatelskich.

Stary dylemat. Równowaga między prywatnością, a zapewnieniem służbom środków do ścigania przestępców. Moim zdaniem powinno to iść w kierunku: brak anonimowych kart pre-paid za cenę obostrzenia warunków udzielenia pozwolenia na dostęp do danych posiadacza i jego rozmów/smsów.

A ja jestem za rejestrowaniem kart sim pre-paid. Nie mam aż tak wyostrzonego poczucia prywatności, mam skrzynkę na google, dysk na skydrive, robię większość rzeczy przez internet, więc pal sześć licho i mogę zarejestrować kartę SIM.

Mieszkając w Anglii też musiałem rejestrować kartę bo tam już obowiązuje to prawo, na wakacjach we Włoszech to samo. Nikt nie robi z tego wielkiego halo.

Na pewno nowe prawo ułatwi operatorom dostosowywanie i promocję ofert abonamentowych, które oferują prepaidowcom. Od razu będą wiedzieć kto nie lubi płacić rachunków. :smiley:

Bądźmy szczerzy jest milion gorszych zmian w prawie, które mogą za niedługo wejść w życie.

@Masaj na początku napisałeś o ograniczaniu swobód, a ja się pytam w którym punkcie ta ustawa ogranicza twoją swobodę? Dalej będziesz mógł kupić kartę sim, dalej będziesz ją mógł połamać kiedy ci się znudzi i kupić nową… z tą różnicą, że z dowodem :wink:

Poza tym z tego co pamiętam, to pre-paidy mają być rejestrowane w bazach operatorów a na żądanie udostępniane organom ścigania. Raczej wątpię, że ABW, czy CBA będą same w swoich bazach mozolnie rejestrować każdy numer, połączenie czy sms. Poza tym to fizycznie mało wykonalne, bo to gigantyczny ruch danych.

Ja nie widzę problemu. Sam mając prepaida miałem go zarejestrowanego przez wiele lat.